Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Windows XP langer verkrijgbaar via OEM

10 april 2009 - 10:04ActueelWerkplek & BeheerMicrosoft

Gebruikers van het besturingssysteem Windows XP kunnen nog tot zes maanden na het uitbrengen van Windows 7 het besturingssysteem aanschaffen via een oem-licentie. “We willen gebruikers niet het gevoel geven dat ze moeten overstappen”, zegt productmanager Olivier van Noort. Microsoft zegt dat Windows 7 in januari 2010 verschijnt.

Microsoft verlengt opnieuw het leven van het besturingssysteem Windows XP. Zakelijke gebruikers kunnen nog zeker tot zes maanden na het uitbrengen van Windows 7 een XP-licentie kopen bij aanschaf van een pc. De softwaremaker zegt dat Windows 7 in januari 2010 op de markt verschijnt.

Bedrijven die nieuwe hardware kopen met Windows 7 kunnen een downgrade aanvragen voor Windows XP. Deze downgrade is gratis. "We willen gebruikers niet het gevoel geven dat ze moeten overstappen", zegt productmanager Olivier van Noort. Gebruikers kunnen daarom via een oem-licentie het besturingssysteem nog verkrijgen.

Volumecontract

Het besturingssysteem is niet meer verkrijgbaar in de winkel. Gebruikers met een volumecontract kunnen wel nog aan Windows XP komen. De ondersteuning van het besturingssysteem loopt nog tot april 2014.

"Microsoft ondersteunt Windows XP wat langer dan de andere besturingssystemen", erkent Van Noort. Volgens hem komt dat doordat er veel tijd zat tussen het uitbrengen van Windows XP en Windows Vista. Vooral voor grotere bedrijven zou een overstap naar een nieuw besturingssysteem een groot project zijn. "Het gaat dan niet alleen om het wijzigen van het besturingssysteem, maar vaak hangt het ook samen met het vervangen van applicaties of hardware", zegt de productmanager.

Meer over

Softwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Windows 10
    Cloud & Infrastructuur

    Ondersteuning Windows 10 gestopt; problemen in zicht

    Werkplek & Beheer

    Finalist lijft Liferay-msp Proteon Communication Builders in

    Data & AI

    Van uitvoerder naar regisseur: hoe ai werk en talent samenbrengt

    Cloud & Infrastructuur

    Zo voorkom je te grote afhankelijkheid van cloudleveranciers

    Klantcontact met ai
    Data & AI

    Technologie (ook ai) is geen doel, wat telt is wat je er mee doet 

    Linux
    Werkplek & Beheer

    Linux groeit gestaag op de business-pc

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs