Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Mamut behaalt recordresultaat

01 mei 2009 - 12:423 minuten leestijdActueelInnovatie & TransformatieMamut
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

Mamut behaalt een recordresultaat in eerste kwartaal van 2009.

Mamut heeft over het eerste kwartaal van 2009 een omzet behaald van 129,7 miljoen Noorse Kronen (14,94 miljoen Euro). Het bedrijf bereikte een EBITDA van 26,3 miljoen Noorse Kronen (3,03 miljoen Euro). In vergelijking met 23,2 (2,67 miljoen Euro) in het eerste kwartaal van 2008 is dit een verbetering van 13 procent. Mamut blijft zich richten op het stroomlijnen van de processen door kostenreductie, verbetering van het personeelsbeleid en investeringen in 2009.

"We zijn tevreden met de recordresultaten die we in het eerste kwartaal van 2009 bereikt hebben, zeker in deze uitdagende markt. Vooruitkijkend is ons doel om de marges te verbeteren en constante kostenreductie te bereiken door het voortdurend stroomlijnen van onze processen. Deze maatregelen zullen de winst doen toenemen, zelfs wanneer de bredere economie alleen voorziet in een bescheiden groei in 2009," aldus Eilert Hanoa, ceo van Mamut.

Eerste kwartaal 2009
De Mamut Group verhoogde zijn omzet naar 129,7 miljoen Noorse Kronen (14,94 miljoen Euro)in het eerste kwartaal 2009, in vergelijking met 128,1 miljoen Noorse Kronen (14,76 miljoen Euro) in het eerste kwartaal van 2008. Dit betekent een groei van 1 procent. Het bedrijfsresultaat voor afschrijvingen (EBITDA) in het eerste kwartaal van 2009 bedroeg 26,3 miljoen Noorse Kronen (3,03 miljoen Euro), in vergelijking met 23,2 miljoen Noorse Kronen (2,67 miljoen Euro) in het eerste kwartaal van 2008. EBIT in het eerste kwartaal bedroeg 11,1 miljoen Noorse Kronen (1,28 miljoen euro), in vergelijking met 9,6 miljoen Noorse Kronen (1,12 miljoen Euro) in het eerste kwartaal van 2008. Het bedrijf had aan het einde van 2009 505 full time werknemers in dienst en 41,1 Noorse Kronen (4,74 miljoen Euro) in cash en cash equivalents.

"In de huidige markt, zien wij het als een groot concurrentievoordeel om een groot klantenbestand te hebben dat een groot aandeel van de vaste omzet genereert. Tegelijkertijd ligt onze primaire focus op het vergroten van de winstgevendheid, en het verder verbeteren van de gebruikerservaring en het vergroten van het klantenvoordeel," aldus Hanoa.

Strategisch proces
Na te zijn benaderd door verschillende partijen met betrekking tot strategische alternatieven, startte Mamut ASA in het derde kwartaal van 2008 een proces met partijen die overwogen een bod te doen op de Mamut-aandelen. Door de huidige situatie op de financiële markten kostte dit proces meer tijd dan aanvankelijk ingeschat. In april kondigde de Mamut directie aan dat in haar ogen Mamut niet langer betrokken is bij een voortgaand verkoopproces aangaande de Mamut aandelen, ondanks dat één van de geïnteresseerde partijen Mamut heeft laten weten dat zij haar pogingen om de financiering voor de aankoop op orde te krijgen, zal voortzetten.

Positieve verwachting
Mamut is goed gepositioneerd voor verbeterde resultaten en verdere groei in alle markten. Het bedrijf blijft zich richten op het bouwen en uitbreiden van strategische allianties met internationale partners in de verschillende markten en vergroting van de distributie van producten en diensten. Het bedrijf voorziet een aanzienlijk groeipotentieel na de introductie van Mamut One, vooral door de migratie van bestaande klantenbestanden van overgenomen bedrijven.

Mamut zal tijdens een Capital Markets Day in Oslo in juni een uitgebreidere update aangaande de strategische plannen van Mamut geven.

Het complete kwartaalrapport en de presentatie kunt u terugvinden op www.mamutinvestor.com

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    HackShield Future Cyber Heroes

    85.000 kinderen praten over veilig gamen met HackShield
    Pijl naar rechts icoon

    Wiz

    Wiz versterkt cyber resilience met contextgedreven cloudsecurity
    Pijl naar rechts icoon

    Getac

    Realtime inzicht als fundament voor digitale transformatie
    Pijl naar rechts icoon

    JBT Marel

    TechDoc Finder: AI-zoekagent voor service engineers
    Pijl naar rechts icoon

    Milieu Service Nederland

    WIN-platform: realtime afvaldata voor inzameling en facturatie
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon
    Stuur je case voor de Computable Awards en word getoond op de website!
    Ik wil een case insturenIcoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: ING-banen weg door ai, aanpak ai-dis­cri­mi­na­tie faalt (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Microsoft onthult netwerktechnieken die datacenters zuiniger maken

    Data & AI

    Rechter dwingt QDNL tot wijzigen naam: geen House of Quantum meer

    Data & AI

    Ai in ziekenhuis: hoge verwachtingen, beperkte realisatie

    Carrière

    Reorganisatie ASML resulteert in vertrouwenscrisis

    Cloud & Infrastructuur

    Nvidia verkoopt tot eind 2027 voor 1 biljoen aan nieuwe ai-chips

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs