Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
De ict-sector groeit de komende twee jaar met ongeveer 30.000 banen per jaar.

Aantal werkloze ICT’ers boven de 8000

18 juni 2009 - 12:56ActueelCarrière
Rian van Heur
Rian van Heur

Het aantal werkloze ict'ers is in mei 2009 opgelopen tot boven de achtduizend. Het aantal werklozen binnen de ict-sector was sinds mei 2007 niet meer zo hoog geweest. Dat blijkt uit cijfers van uitkeringsinstantie UWV. Er staan inmiddels 8244 werkloze automatiseerders ingeschreven bij de uitkeringsinstantie. In april 2009 waren er 7790 ict'ers zonder baan ingeschreven.

Sinds september 2008 stijgt het aantal werkloze ict'ers weer. Toen stonden er nog 5923 werkloze automatiseerders ingeschreven.

Er zitten vooral veel informatie- en systeemanalisten, systeemprogrammeurs en – ontwerpers en programmeurs met een hbo-achtergrond op de bank. Dat zijn er nu 2702. Ook binnen de mbo-beroepen is het aantal werklozen binnen de functie programmeur het hoogst.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Aantal werkloze ICT’ers gestegen tot ruim 7000

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    2009: Weinig werkloze ICT’ers

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Trainingsbureau gaat werkloze ICT’er opleiden

    Computable.nl
    AchtergrondCarrière

    Oudere werklozen grijpen nieuwe kans in IT

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Aantal werkloze ICT’ers daalt minimaal

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Werkloosheid hoogopgeleide ICT’ers neemt toe

    7 reacties op “Aantal werkloze ICT’ers boven de 8000”

    1. NiceDay schreef:
      18 juni 2009 om 13:17

      Niet zo gek als de grote bedrijven blijven outsourcen onder het mom dat het goedkoper is.

      Ondertussen kost het ons heel wat belastingcenten voor de uitkeringen.

      Login om te reageren
    2. Marc Hartsuiker schreef:
      18 juni 2009 om 13:24

      Denk dat het probleem qua programmeurs meer ligt in het feit dat bijna alle grote software projecten of zijn uitgesteld of gewoon zijn geschrapt. Als detacheerder heb je dan ineens een berg programmeurs op je bank zitten die niet aan de bak komen. Uiteindelijk leidt dat er toe dat deze mensen ontslagen worden omdat de kosten gewoon weg te hoog worden om ze aan te houden. Na de crisis worden deze mensen weer aangenomen en onstaat er weer een tekort. Nadeel hiervan is dat de loonkosten voor detacheerders en bedrijven weer stijgen en we ons zelf dus langzamerhand meer en meer uit de markt prijzen wat het outsourcen weer in de hand werkt.

      Login om te reageren
    3. Kevin schreef:
      18 juni 2009 om 13:58

      Ik vind het gek, op tweakers staan heel wat vacatures, en bij ons op de afdeling staat er nog een open. Laatst zelfs een advertentie in een van de ict-bladen die nul reacties had opgeleverd

      Login om te reageren
    4. kees schreef:
      18 juni 2009 om 14:15

      Computable 30-12-2008 “Het aantal werkloze ict’ers stijgt niet hard in 2009. Volgens de Computable-EXPERTS komen er wel minder vacatures voor ict’ers, maar blijft er vraag. “Goede ict-kennis blijft schaars”, zegt expert Eric Schabell.

      De EXPERTS van Computable verwachten dat in 2009 weinig ict’ers op de bank komen te zitten. “We zitten immers niet in een luchtbel die moet leeglopen. Ict-bedrijven worden wel gedwongen om effici�nter te opereren”, zegt Pierre Ottenheim, CONSULTANT bij Dimension Data.”

      Wat zijn aanduidingen als EXPERT en CONSULTANT waard als je dit leest; vervangen ze door: koffiedikkijker.

      Login om te reageren
    5. jonnhy de slimme schreef:
      19 juni 2009 om 07:40

      Begin gewoon een eigen bedrijf

      Login om te reageren
    6. David schreef:
      19 juni 2009 om 11:33

      Tja, en dan zijn de werkloze freelancers nog niet eens meegeteld.

      Login om te reageren
    7. Rene schreef:
      24 juni 2009 om 17:44

      Volgens mij was er in mei 2007 ook een flink tekort aan (goede) ict’ers. Dus als dit de vergelijking is…. Ook bij ons bedrijf staan er nog meer dan voldoende vacatures open. Volgens mij is er meer dan genoeg werk te vinden…alleen niet bij de grote detacheerders.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs