Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Directeur Pinewood geeft boek uit

03 juli 2009 - 10:30ActueelSecurity & AwarenessPinewood

“Wie echt eerlijk is, zou moeten toegeven dat het securityvak nog lang niet is uitontwikkeld”. Dat stelt Hans Doornbosch, directeur van Pinewood, specialist in netwerk- en databeveiliging, in zijn nieuwe boek ‘Informatie is van ons allemaal’. Het boek bevat een visie op de manier waarop bedrijven en organisaties dagelijks moeten omgaan met het groeiende aantal beveiligingsrisico’s.

Het boek is geschreven naar aanleiding van het 15-jarige jubileum van Pinewood; een goed moment om eens terug te blikken op 15 jaar beveiliging. Doornbosch neemt de lezer onder andere mee terug naar 1994, toen het internet bekend werd onder een breder publiek en daarmee zowel de gehele maatschappij, als ook de relatie tussen mensen en systemen ingrijpend veranderde.

"Er verschijnen steeds meer nieuwe bedrijven die producten of diensten verzinnen die aanslaan, kort een hype doormaken en dan worden opgekocht of weer ondergaan. Dit betekent dat time to market het voorlopig nog wel zal winnen van security. Twitter is daar zo’n voorbeeld van. De hype komt zo snel op, wordt zo massaal geadopteerd en zal zo snel weer over gaan dat securitybedrijven nauwelijks tijd hebben om de risico’s ervan in beeld te krijgen, laat staan een antwoord te formuleren. Een securityproduct op de markt brengen dat ertegen beschermt, is dan al helemaal onmogelijk. Door die ongelofelijke snelheid en omvang van huidige trends zal het bedrijfsleven dus wel moeten omschakelen van een reactieve benadering van security naar een proactieve aanpak. Zeer waarschijnlijk zullen bedrijven hun IT-security in het perspectief van risicomanagement gaan zien. Van onbewust risico lopen naar bewust risico nemen." aldus Doornbosch.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Veiligheid en efficiëntie in logistieke sector in balans dankzij tech

    ActueelCarrière

    Cyberveiligheid naar bestuurskamer: noodzaak van board-training

    ActueelCarrière

    Kort: Cloudstichting opgericht, eerste lokale-overheidsklanten voor DSC (en meer)

    Gebouw TU/e
    ActueelGovernance & Privacy

    Cyberaanvaller TU/e misbruikte zwakke vpn en oude wachtwoorden

    Europa
    ActueelGovernance & Privacy

    Een nieuw cybersecuritymodel: Europa aan zet

    ActueelData & AI

    Kort: Esri simuleert extreem weer, update over de Ai-fabriek, omkoping Coinbase (en nog meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs