Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Sun tekent principeakkoord voor sociaal plan

23 juli 2009 - 08:36ActueelCloud & InfrastructuurSun

Ict-leverancier Sun Microsystems heeft een principeakkoord getekend met de ondernemingsraad en vakbonden voor een sociaal plan. Het plan geldt vanaf 1 augustus voor een jaar. Daarnaast is een verlenging mogelijk voor opnieuw een jaar. Volgens een woordvoerder van het bedrijf geldt het sociaal plan voor de zestig medewerkers die in mei, als gevolg van een reorganisatie, hun baan verloren. Bij de Nederlandse vestiging van Sun werken ongeveer vierhonderd mensen.

Door het sociaal plan kunnen de ontslagen werknemers alsnog aanspraak maken op ontslagvergoeding op basis van de oude kantonrechterformule. De vakbonden beschouwen die beter dan de formule die vanaf 1 januari 2009 vaak wordt toegepast. Daarnaast is een budget van 2500 euro per werknemer beschikbaar voor extra scholing. Ook krijgen oudere werknemers een extra vergoeding.

Reorganisatie
De ontslagen zijn een gevolg van het reorganisatieplan dat het Amerikaanse moederbedrijf op 13 november 2008 aangekondigde. Met het vooruitzicht dat de wereldwijde vraag naar ict-producten en -diensten in 2009 verder zou afnemen, besloot de onderneming toen om wereldwijd tussen de vijf- en zesduizend banen te schrappen. Dat is 15 tot 18 procent van het totale personeelsbestand. Dit moet een kostenbesparing van zeven- à achthonderd miljoen dollar per jaar opleveren.

Sun Nederland heeft vierhonderd werknemers in dienst. Zij zijn werkzaam bij twee onderdelen. In het kantoor in Amersfoort werken tweehonderd mensen bij de verkooporganisatie en nog eens tweehonderd man werkt voor Europese organisatie van Sun.

Overname
Het onderneming werd in april 2009 door Oracle gekocht voor 7,4 miljoen euro. De leverancier van bedrijfssoftware krijgt in een klap voet aan de grond in de wereld van hardware. Sun Microsystems is fabrikant voor veel producten op het gebied van opslag, servers en netwerkapparatuur. Verschillende Computable-experts uit het topic Ict-branche vinden de overname van Sun Microsystems een logische stap van Oracle.

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Fokken met data

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Introductie van sase in het netwerk: eenvoudiger beheer en lagere kosten

    Handen
    ActueelSoftware & Development

    Workday en Randstad slaan handen ineen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Inzicht in kwetsbaarheden aanvalsoppervlak gaat voor budget

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Eigen datacenter, colocatie of cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs