Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

PayPal geeft boost aan innovatie met lancering eerste open wereldwijd betaalsysteem

24 juli 2009 - 09:093 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurPaypal

PayPal gaat haar betalingsplatform openstellen voor ondernemers en ontwikkelaars. Zij kunnen daarmee nieuwe manieren creëren om betalingen te versturen en te ontvangen; niet alleen binnen de traditionele e-commerce met webwinkels en betaalknoppen maar ook voor allerlei nieuwe, innovatieve services, online én offline. Hiermee wordt het eerste echt open, wereldwijde betaalsysteem werkelijkheid waarmee zogenaamde ‘third-party’ ontwikkelaars het betaalsysteem eenvoudig in hun toepassingen en platformen kunnen implementeren. In de huidige testfase integreren verschillende ontwikkelaars PayPal al in hun platformen, waaronder Twitpay, een op Twitter gebaseerde betaaloplossing.

Het openstellen van ons betalingsplatform geeft niet alleen ontwikkelaars in de hele wereld eenvoudig toegang tot ons platform maar het is ook een absolute boost voor innovatie! Het geeft ondernemers de mogelijkheid om op een eenvoudige manier nieuwe verdienmodellen in hun oplossingen te integreren", aldus Robbert de Haan, marketing director bij PayPal Benelux. "Innovatie en ‘monetisation’, oftewel geld verdienen met je service, is voor veel ondernemers een uitdaging. Niet alleen in Nederland maar we zien dat in de hele wereld. Een echt open wereldwijd betaalsysteem biedt ondernemers hiervoor een oplossing en zal nieuw ondernemerschap, online en offline, stimuleren."
Het open betaalsysteem zal naar verwachting ook tot meer experimenten leiden bij grote en kleine ondernemingen, online en offline. Het is namelijk bruikbaar in zeer veel toepassingen. Dit varieert van webshops tot integratie in tot nu toe ‘domme’ apparaten zoals consumentenelectronica, bijvoorbeeld TV’s, maar ook witgoed als koelkasten en wasmachines. "Veel producten die nu nog typisch offline zijn worden straks echt online. Een toekomstig voorbeeld is dat je een wasmachine niet koopt maar least en gaat betalen per wasbeurt. Producten die nu sterk onder druk staan qua prijs krijgen hiermee een totaal nieuwe dimensie en winstgevendheid", aldus Robbert de Haan.
Het betalingsplatfrom van PayPal wordt opengesteld door het vrijgeven van nieuwe API’s (Application Programming Interfaces). Momenteel is er een pilot programma gaande. Naast Twitpay nemen ook LiveOps, met het nieuwe ‘on-demand workforce service’ LiveWork; en Microsoft’s Windows® AzureTM platform, een ‘cloud’ ontwikkelingsomgeving, deel aan de pilot.
‘Change the way you pay’
PayPal hoort graag ideeën voor nieuwe en interessante manieren om in de toekomst te betalen van haar gebruikers. Iedereen die hier ideeën over heeft, kan deze via Twitter doorgeven aan PayPal via: #changehowwepay. Ideeën en antwoorden zijn ook te volgen op www.changehowwepay.com en op Twitter via @PayPal, @PayPalDeveloper en #PlatformPreview.

Op 3 en 4 november aanstaande organiseert PayPal de eerste ‘Open Platform Developer’ conferentie in het San Francisco Design Center.

Meer over

Enterprise Architecture

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Amsterdam
    Cloud & Infrastructuur

    Amsterdam kiest KPN voor private cloud

    cloudsoevereiniteit EU
    Cloud & Infrastructuur

    Techwereld vrij positief over Europese pakket voor digitale soevereiniteit

    Data & AI

    Van ventilator naar vloeistof

    Cloud & Infrastructuur

    Deel datacenter NorthC in Almere weer aangesloten op netspanning

    Cloud & Infrastructuur

    Vier oorzaken van iot-storingen en hoe je de risico’s kunt beperken

    Data & AI

    AWS en Snowflake verdiepen partnerschap met 6 miljard dollar

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs