Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Unit 4 Agresso hoofdkantoor Sliedrecht

Contracten redden omzet Unit 4 Agresso

27 augustus 2009 - 08:47ActueelInnovatie & TransformatieUnit4
Rian van Heur
Rian van Heur

Softwareleverancier Unit 4 Agresso boekt over het eerste halfjaar van 2009 een omzet van 187,1 miljoen euro. Dat is 2 procent lager dan een jaar eerder. Contracten op basis van software-as-a-service en onderhoudscontracten stuwen de halfjaarcijfers op. Die omzet steeg met 11 procent ten opzichte van 2008. De omzet uit licentie-inkomsten en dienstverlening daalde respectievelijk met 21 en 7 procent. Dat blijkt uit cijfers over de eerste zes maanden van 2009.

Het bedrijf maakte flink minder winst. Het eerste halfjaar van 2008 werd er nog 11,5 miljoen euro winst geboekt. Het eerste halfjaar van 2009 is het winstbedrag nog 3,5 miljoen euro, een daling van 69 procent. De softwaremaker wijt dit aan een afschrijving op rentederivaten voor een lening voor de aankoop van de Engelse softwaremaker Coda in 2008. Een bedrijf maakt gebruik van een derivaat om financiële risico’s, bijvoorbeeld hoger wordende rente, af te dekken.

De softwaremaker was het afgelopen halfjaar 5,2 miljoen euro kwijt aan reorganisatiekosten. Deze kosten werden vooral gemaakt in de regio’s Spanje en Groot-Brittanië. In die landen is het aantal medewerkers in 2009 met tien procent teruggebracht. In Nederland werd het kleinste bedrag aan reorganisatiekosten uitgegeven, het gaat om 170.000 euro. Het bedrijf verwacht dat deze kosten een positief effect zullen hebben op de kostenontwikkeling in de tweede helft van 2009.

Regioverdeling

Het merendeel van de omzet van Unit 4 Agresso komt nog altijd uit de Benelux. Daar steeg de omzet met twee procent naar 61,7 miljoen euro. In de Verenigde Staten was de grootste stijging van de omzet, namelijk 18 procent. Dat komt vooral door de koerswijziging, zonder deze wijziging (pro forma) was de stijging 8 procent, Inmiddels komt 6 procent van de omzet uit deze regio. In de op een-na-grootste regio, Groot-Brittannië, daalde de omzet met 4 procent. Als de koerswijzigingen niet worden meegerekend was er een omzetdaling van 8 procent.

Meer over

ConsultingSaaS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelData & AI

    Unit 4 levert hypotheeksoftware aan ABN Amro

    Computable.nl
    ActueelOverheid

    Unit 4 Agresso levert software aan Mozambique

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    SaaS krijgt vaart bij Unit 4 Agresso

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Unit 4 Agresso wil zelfstandig blijven

    groei cijfers vergrootglas grafiek
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Unit4 meldt vliegende start 2011

    Unit 4 Agresso hoofdkantoor Sliedrecht
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Unit4 biedt 34 miljoen voor Teta uit Polen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs