Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

‘Potentiële topmanager stelt hoge eisen’

04 september 2009 - 11:38ActueelCarrière

Na een dreigend gebrek aan goede ict’ers, vrezen onderzoekers nu ook een tekort aan topmanagers. Het probleem zou veroorzaakt worden door de vergrijzing en de hoge eisen van ambitieuze leidinggevenden. Het gaat vooral om potentiële topmanagers tussen de dertig en veertig jaar.

Organisatieadviesbureau Twynstra Gudde Interim Management liet onderzoek doen onder 600 managers en 250 interim-managers. Volgens de onderzoekers is de balans tussen werk en privé een belangrijke randvoorwaarde voor leidinggevenden die een topfunctie overwegen. Ruim tachtig procent van de ondervraagden vindt dat een belangrijk punt.

Uitdaging
‘De jonge manager kiest vaker voor een deeltijdbaan’, zegt Marjolein Risseeuw die zich voor het adviesbureau onder andere bezighoudt met de coaching van ict-managers. Volgens haar moeten werkgevers zich voorbereiden op de eisen van leidinggevenden die een baan als topmanager overwegen.

Voorbeelden daarvan zijn uitdaging en verantwoordelijkheid, blijkt uit het onderzoeksrapport. De topmanager van de toekomst zou behoefte hebben aan concrete doelen en de volledige verantwoordelijkheid voor het behalen ervan.

Imago
Ook duurzaamheid is volgens de onderzoekers een belangrijk punt. Volgens de ondervraagde managers besteden hun collega’s in de top daaraan te weinig aandacht. Door de crisis is duurzaamheid minder hoog op de agenda komen te staan, aldus ruim de helft van de ondervraagden. Zij vinden dat topmanagers het thema vooral gebruiken om het imago te verbeteren. Risseeuw: ‘Managers zijn ervan overtuigd dat je op de lange termijn niet aan het onderwerp ontkomt. Duurzaamheid is dus wel degelijk een thema.’

Eerder bleek al dat jonge werknemers andere eisen stellen dan hun oudere collega’s. In het rapport Top ICT Werkgevers Nederland 2009 komt naar voren dat jonge personeelsleden vooral veel waarde hechten aan flexibiliteit, afwisseling en waardering. Het gaat om werknemers die geboren zijn tussen 1977 en 1999. Zij zijn gewend aan luxe, aldus de onderzoekers.

 

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Kort: Brunel viert 50ste verjaardag, Wortell wint gunning veiligheidsregio (en meer)

    ActueelSecurity & Awareness

    Vaarwel C++ en C: VS zetten in op memory safe-programmeertalen

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelCarrière

    Kort: reorganisatie bij TomTom, investeringen in ai betaalt zich snel uit (en meer)

    Ontslagen
    ActueelCarrière

    ASML ontslaat it-manager om dubbelrol, IFS brengt ai-agent naar fabrieksvloer (en meer)

    Cloudsecurity
    ActueelSecurity & Awareness

    De zware uitdaging van cloudbeveiliging

    Eén reactie op “‘Potentiële topmanager stelt hoge eisen’”

    1. VM schreef:
      4 september 2009 om 13:28

      Werknemers geboren in 1999 zijn gewend aan luxe? Anno 2009 is dat dan blijkbaar geen kinderarbeid meer…

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs