Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

VASCO lanceert nieuwe versie van DIGIPASS CertiID

04 september 2009 - 14:164 minuten leestijdActueelSecurity & AwarenessVasco

VASCO lanceert een nieuwe versie van DIGIPASS CertiID.

Deze client software suite combineert OTP en PKI technologie. Bovendien werd de implementatie verder vereenvoudigd en werd de oplossing IdenTrust en Microsoft Windows 7 gecertificeerd.

 

DIGIPASS CertiID is een client software suite die PKI technologie gebruikt om transacties en confidentiële documenten digitaal te tekenen. De oplossing komt tegemoet aan specifieke authenticatienoden binnen banken, bedrijven en overheden.

 

DIGIPASS CertiID biedt in bedrijfsomgevingen een antwoord op de groeiende nood voor oplossing om data en informatie op laptops te beveiligen. Computers kunnen met DIGIPASS CertiID geblokkeerd worden, bestanden en discs kunnen worden geëncrypteerd en e-mails en data transacties kunnen worden ondertekend. De OTP functionaliteit werd toegevoegd aan de nieuwe versie van DIGIPASS CertiID. PKI en OTP worden beide op één platform beheerd met slechts één authenticator. Door PKI en OTP te combineren op één authenticator kunnen bedrijven OTP gebruiken voor specifieke toepassingen (remote access, applicatie log-on, …) terwijl PKI gebruikt kan worden voor andere toepassingen (ondertekenen van documenten, encryptie van bestanden, …).

 

Het gebruik binnen financiële instellingen werd vergemakkelijkt door de IdenTrust Rule Set compliance. De IdenTrust Rules Set zorgt voor het beheer van de uitgave en validatie van wereldwijd inter-operationele digitale certificaten bij banken die gebruik maken van het IdenTrust platform. IdenTrust biedt een identiteitsnetwerk voor elektronische transacties: het geeft digitale certificaten uit en verifieert het rechtmatige gebruik ervan door de gebruiker die een  transactie initieert en of de ontvanger en zorgt ervoor dat de transactie non-repudiable en wereldwijd wettelijk bindend is. Dankzij de IdenTrust certificatie kunnen banken die gebruik maken van IdenTrust DIGIPASS CertiID en DIGIPASS® Key1 uitrollen naar eindgebruikers.

 

De nieuwe DIGIPASS CertiID Setup Builder zorgt voor een nog eenvoudiger implementatie: een installatie op maat is mogelijk, waarbij de gebruiker enkel die opties installeert die hij echt nodig heeft. De download en installatietijd werd gereduceerd en de integratie met andere oplossingen, CMS of bestaande oplossingen werd vergemakkelijkt door de meegeleverde DIGIPASS CertiID Software Development Kit. De IdenTrust compliance zorgt er ook voor dat DIGIPASS CertiID compatibel is met IdenTrust-ready applicaties.

 

Andere nieuwe functionaliteit omvat: Windows 7 ondersteuning, encryptie van bestanden met Microsoft Vista, een nieuwe workflow voor de uitgifte van smartcards, PIN en PUK management, vereenvoudigde uitrol van certificaten, het beheer van security policies voor gebruik in bedrijfsomgevingen.

 

Voor het gecombineerde gebruik van PKI en OTP dienen klanten VASCO’s authenticatie server technologie (VACMAN® Controller, VACMAN® Middelware of IDENTIKEY®) te installeren om event en time based OTP-functionaliteit naast PKI mogelijk te maken. De nieuwe versie van DIGIPASS CertiID biedt response only en challenge/response OTP functionaliteit. De provisionering kan zowel in online en offline mode gebeuren. In offline mode registreert de eindgebruiker zijn naam en device-nummer op een webpagina. Vervolgens ontvangt hij een serienummer en activeringscode die hij in de DIGIPASS CertiID applicatie importeert. Online provisionering is beschikbaar voor massieve uitrol die door de IT-afdeling worden afgehandeld.

 

DIGIPASS CertiID  maakt gebruik van een smart card of USB device (DIGIPASS Key1) voor PKI-gebaseerde authenticatie en digitale handtekening. Van zodra een document of e-mail getekend moet worden wordt de PIN-code gevraagd om toegang te krijgen tot het certificaat op de smartcard of USB token. DIGIPASS CertiID ondersteunt diverse Certificate Authorities (IdenTrust, Verisign, Microsoft, Entrust, Cybertrust, …)  en verschillende logins (Web, Windows, Citrix, …) die allen beheerd worden op slechts één device.

 

DIGIPASS CertiID is ook beschikbaar als software development kit, voor integratoren en applicatie-ontwikkelaars die de PKI-functionaliteit in hun applicatie willen integreren.

 

"De behoefte aan databeveiliging neemt alleen maar toe. VASCO komt tegemoet aan deze nood met innovatieve oplossingen. DIGIPASS CertiID is een mooi voorbeeld van onze continue investering in veilige oplossingen. DIGIPASS CertiID combineert OTP met PKI technologie en beantwoord hiermee aan een groeiende nood aan gebruiksvriendelijke en draagbare authenticatie-oplossingen met digitale handtekening en bestandsencryptie functionaliteit.", zegt Jan Valcke, President en COO bij VASCO Data Security.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    ActueelOverheid

    Vertraging bij implementatie NIS2 loopt enorm op

    Nationale Politie
    ActueelOverheid

    Politie tijdens NAVO-top beter voorbereid op uitval van C2000

    ActueelCarrière

    Kort: Ernst-Jan Stigter directeur Sopra Steria Nederland, nepmails namens de NCSC (en meer)

    ActueelCarrière

    Kort: Asus vangt bot bij rechter om thuiswerken, 145,5 miljoen EU-subsidie voor cyberbeveiliging (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Wanneer elke seconde telt: voorbereid zijn op een cyberincident

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Onkraakbaar: België en Luxemburg delen eerste grensoverschrijdende quantumverbinding

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs