Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

UWV huurt nog steeds te veel externen in

22 oktober 2009 - 12:11ActueelCarrièreUWV

Het lukt uitkeringsinstantie UWV niet om het aantal externe ict’ers het komende jaar te verminderen tot 15 procent van het totaal aantal ict-werknemers. De uitkeringsinstantie stelde zichzelf ten doel om eind 2009 85 procent van zijn ict’ers in vaste dienst te hebben. Nu is dit percentage 72 procent. ‘De doelstelling van 85 procent zal eind 2009 niet worden gehaald’, schrijft bestuursvoorzitter Joop Linthorst aan minister Piet Hein Donner van Sociale Zaken.

De uitkeringsinstantie schrijft lastig aan nieuwe ict’ers te komen. Daarnaast is de instantie te afhankelijk van de kennis van de ingehuurde ict’ers. Niet alle externe ict’ers kunnen zomaar door een interne kracht worden vervangen.

Enige tijd geleden startte het UWV een campagne voor het werven van 160 ict’ers. Die zijn inmiddels gevonden. In het rapport ‘Herbezinning ICT’ van eind 2008 zegt de instantie nog te zoeken naar functioneel ontwerpers en testers. De werving van deze ict’ers loopt door.

Mislukt
Het UWV wilde het aantal externe ict’ers terug brengen na het mislukken van de implementatie van een nieuw systeem voor de Wia, de opvolger van de Wet Arbeidsongeschiktheid (WAO). Het project mislukte doordat de instantie te afhankelijk is van inhuurkrachten, stelden minister Donner en de leden van de vaste Kamercommissie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid.

Het aantal externen bij de instantie is hoog, omdat de organisatie in 2002 tot stand kwam uit de samenvoeging van vijftien verschillende uitvoeringsinstanties. ‘De meeste daarvan hadden hun ict-systemen ondergebracht bij diverse leveranciers en verschillende rekencentra. De kennis binnenhuis was daardoor onvoldoende’, aldus Donner.

De minister vindt de instantie te afhankelijk van uitbesteders. ‘Er is een blinde vlek op dat punt. De organisatie dacht dat die situatie kon worden verholpen door inhuurkrachten. Daarvan is nu echter toch besloten dat het niet werkt.’

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Awards NieuwsCarrière

    Ruim 10.000 stemmen voor Computable Awards 2025

    ActueelWerkplek & Beheer

    BBTG neemt OGD ict-diensten over

    Beechcraft 200 Super King Air - Zeusch Aviation
    ActueelCarrière

    Leaseweb-oprichter Con Zwinkels eigenaar van ramp-vliegtuigje Southend

    Onited
    ActueelCarrière

    Kort: Nederland hekkensluiter voor tech-vrouwen, overname van Surelock en Rijkswaterstaat draagt it-beheer over

    Ontslag afscheid opstappen
    ActueelSecurity & Awareness

    Eén ciso op zeven wil beroep vaarwel zeggen

    Handen
    ActueelSoftware & Development

    Workday en Randstad slaan handen ineen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs