Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Women in IT onthult nominaties ICT-vrouwen

23 oktober 2009 - 09:02ActueelCarrière
Heleen van Roon
Heleen van Roon

Netwerkgroep Women in IT maakt bekend welke vrouwelijke ict'ers in aanmerking komen voor een award. Tijdens een bijeenkomst op dinsdag 3 november laten de juryleden weten wie de winnaars zijn. ‘Er is veel vrouwelijk ict-talent in Nederland en daarop willen we graag de aandacht vestigen', aldus oprichtster Symonne Swaag van Women in IT.

De awards worden uitgedeeld aan een ict-manager, een ict-collega en aan aankomend ict-talent. Zo is softwaremanager Ingrid Timmer van softwareleverancier Unit 4 Agresso genomineerd voor een managersprijs en maakt implementatiemedewerker Marina Saarloos kans op een onderscheiding in de categorie 'Aankomend talent in de ict'. Saarloos werkt bij ict-dienstverlener Ordina. Changemanager Marije van den Berg van uitkeringsinstantie UWV is een van de genomineerden in de categorie voor beste vrouwelijke collega's.

De jury bestaat onder andere uit senior ict-strateeg Valerie Frissen van onderzoeksorganisatie TNO en it-directeur van telecombedrijf Tele2 Lineke Sneller. De vrouwen die door de juryleden gekozen worden, krijgen naast de award ook een consult bij een loopbaanbegeleider.

Swaag hoopt dat vrouwen door Women in IT hun kennis kunnen vergroten en delen. 'Dit is een netwerk voor en door vrouwen', zei de initiatiefneemster eerder tijdens een bijeenkomst. 'Wij moeten een soort old-girls-network vormen, net als mannen dat doen.'

Daarnaast heeft willen de deelnemers aan het netwerk de rol van ict-vrouwen inzichtelijk te maken voor het bedrijfsleven. Ook willen ze de ontwikkeling van leden te stimuleren via coaching en mentoring. Bovendien wil het bestuur de ‘vereniging' toegankelijk maken voor ict-studenten door te begeleiden bij loopbaanontwikkeling en studie.

Genomineerd

 Genomineerden in de categorie ‘Vrouwelijke manager in de ict':
Ingrid Timmer, softwaremanager bij Unit 4 Agresso
Anneke Burger, divisie Information Officer bij Delta Lloyd/Ohra
Jolan Smeets, senior Consultant bij Van Aetsveld

Genomineerden in de categorie ‘Aankomend talent in de ict':
Marina Saarloos, implementatiemedewerker bij Ordina
Marianne Nijhuis, medewerker Kenniscentrum Gezondheidszorg Opleidingen/Consultancy bij Unit 4 Agresso
Sebnem Arslan, consultant bij Avanade

Genomineerden in de categorie ‘Vrouwelijke collega in de ict':
Marije van den Berg, changemanager bij UWV
Esther Treurniet, senior SAP HCM consultant bij Sogeti
Lydia Duijvesteijn, senior IT Architect bij IBM Nederland B.V. en Information Technology and Services Consultant

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Award
    ActueelCarrière

    Netwerkgroep kiest beste ICT-vrouwen

    Computable.nl
    AchtergrondCarrière

    Mediteren om te leren jezelf te profileren

    ActueelCarrière

    Aantal vrouwelijke ICT-studenten neemt toe

    Meisjes, vrouwen en ICT, fotograaf:  Liesbeth Dingemans
    ActueelCarrière

    Nederland maakt meisjes warm voor ICT

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Oracle niet langer gastheer voor Women in IT

    ActueelCarrière

    Steeds minder vrouwen kiezen informatica

    8 reacties op “Women in IT onthult nominaties ICT-vrouwen”

    1. Peter schreef:
      23 oktober 2009 om 10:12

      Meer van dit soort nominaties ICT!!
      Allochtoon in de ICT
      minder valide in de ICT
      Autist in de ICT
      Raamambtenaar in de ICT
      Koffiedrinker in de ICT

      Geweldig die erkenning op basis van je geslacht/afkomtst/afwijking etc,
      Geen twijfel of je daar bent gekomen op basis van je vaardigheden of dat de baas afwil van het gezeik van al die clubjes.

      Login om te reageren
    2. Mark schreef:
      23 oktober 2009 om 11:20

      @Peter, ik ben het helemaal met je eens dat erkenning niet op basis van zulke criteria zou moeten worden gegeven. Het is zoiets als omgekeerde discriminatie – en discriminatie is altijd verkeerd toch?

      Echter, als zij dat zo graag willen doen (vrouwen die elkaar onderling prijzen toekennen bedoel ik dan) dan is dat toch hun goed recht? Wellicht zijn er genoeg vrouwen die het onzin vinden?

      Wat moeten we overigens met een old-girls netwerk als juist zo duidelijk is geworden wat voor schadelijke invloed het old-boys netwerk heeft op onze economie?

      Login om te reageren
    3. Tom schreef:
      23 oktober 2009 om 11:37

      @Mark, er zijn veel IT-ers die netwerken aanleggen. Wat is er mis met een old-girls netwerk?

      Login om te reageren
    4. RV schreef:
      23 oktober 2009 om 12:58

      Zet ‘m op Symone, more girlpower in de (ict) business.
      Wanneer ga je een 100%pure female company oprichten, die aan deict-markt laat zien hoe het ook / anders kan?

      p.s.
      Is dat een foto van een bankzitster bij dit bericht?

      Login om te reageren
    5. Marcel schreef:
      23 oktober 2009 om 13:05

      Van mij mogen er meer vrouwen in de ICT. zeker met zulke benen als op de foto

      Login om te reageren
    6. Girlie schreef:
      23 oktober 2009 om 14:58

      Waarom??? Zelf ben ik een vrouw, hopelijk binnenkort in de ICT. Ik snap dit soort prijzen niet we willen gelijke behandeling, maar stoppen ons zelf nu in een hokje? Laat er dan een strijd komen om de beste ICT’er man/vrouw.

      Login om te reageren
    7. sjun demartelaere schreef:
      23 oktober 2009 om 21:11

      De eerste grappen over the granny’s network doen al de ronde. Met dit soort tuthola prijzen wordt daar gewoon naar gesolliciteerd.

      Login om te reageren
    8. Methap schreef:
      25 oktober 2009 om 10:37

      Ik ken zo al een paar vrouwen in dit netwerk die totaal niet functioneren.
      Dus als die elkaar een veer gaan toesteken moet ik daar erg om lachen.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs