Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

‘ICT-werkgevers te paniekerig bij reorganisatie’

10 november 2009 - 08:56ActueelCarrièreGartnerVX Company
Heleen van Roon
Heleen van Roon

Werkgevers zijn de laatste maanden te paniekerig geweest in hun reorganisatiebeleid. Dat zeggen analisten van onderzoeksbureau Gartner. Ze omschrijven het beleid van het afgelopen halfjaar als kortzichtig. Ict-managers zouden daarvan de dupe worden.

Volgens de analisten zijn veel plannen niet goed afgestemd op hoe de recessie zich in werkelijkheid ontpopt. Daardoor zouden ict-managers met een gebrek aan personeel te maken krijgen. ‘Veel leidinggevenden moeten nu leven met de slechte beslissingen die het afgelopen halfjaar gemaakt zijn', aldus de analisten. ‘Ze moeten de fouten corrigeren en zich voorbereiden op economische groei.'

Impulsief

Volgens de onderzoekers, die 185 ict-managers ondervroegen, heeft ruim 62 procent van de werkgevers ict-personeel ontslagen. Iets meer dan 8 procent nam juist nieuwe werknemers aan. Bij de rest (29 procent) bleef het aantal ict'ers gelijk.

De onderzoekers van Gartner zijn niet de enigen die vinden dat een deel van de werkgevers te impulsief gehandeld heeft toen de recessie zich aandiende. Eerder gaf ook directeur Frank Martel van detacheringsbureau VX Company kritiek op de ‘de disloyale manier waarop werkgevers met hun medewerkers omgaan.'

Dynamiek

Zolang de bedrijfscontinuïteit geen gevaar loopt, kunnen bedrijven beter naar andere manieren zoeken om hun begroting sluitend te krijgen, meent de detacheerder. ‘Nu voelt de werknemer zich steeds meer een wegwerp-ict'er', aldus Martel. 'Bedrijven die in hun mensen investeren, maken op de korte termijn minder winst, maar bereiken op de lange termijn wel goede resultaten.' Werkgevers die daar geen rekening mee houden, komen op den duur niet alleen zelf in de problemen, maar zouden ook het imago van hun branche schaden.

Ook de onderzoekers van Gartner vinden dat werkgevers andere opties dan het ontslaan van personeel moeten overwegen. ‘Elke branche heeft zijn eigen dynamiek', vinden ze. ‘Het vergelijken van cijfers is daardoor meer een vorm van politiek in plaats van een echte wetenschap.'

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    ‘Werkgever ontslaat ICT’er te gemakkelijk’

    ActueelCarrière

    ICT’er vindt sanerende werkgever te rigoureus

    14 reacties op “‘ICT-werkgevers te paniekerig bij reorganisatie’”

    Nieuwere reacties »
    1. KPNGTRPR schreef:
      10 november 2009 om 10:46

      Exact juist. Meestal schermen bestuurders van bedrijven met Gartner-onderzoeken (als het ze zelf goed uitkomt).

      Management by impuls, gedreven door korte-termijn bonussen leveren problemen op met de bemensing op de lange termijn. Maar daar trekken veel bestuurders zich niets van aan, kortzichtig als ze zijn. Geen strategie, alleen maar interesse voor korte-termijn kosten en opbrengsten. KPN, Getronics en andere bedrijven ontberen behoorlijk management en zullen daaraan ten onder gaan vrees ik.

      Login om te reageren
    2. tsja schreef:
      10 november 2009 om 11:29

      KPN/GTR heeft een Achmea-directie… I rest my case. Mismanagement en paniek ontslagronden onder het mom van de resessie. Giarte brandt GTN compleet af (vorig jaar nog niet..) en KPN / GTN stelt aandeelhouders tevreden met ontslagrondes. Wie zijn er de dupe? dit jaar de ontslagenen, over een paar jaar iedereen in dat bedrijf.

      Login om te reageren
    3. Dr. C.Y. Nicus schreef:
      10 november 2009 om 11:50

      De impact van deze (paniekerige) ontslagrondes is vele malen erger. Wat bijvoorbeeld te denken van de kennis, kunde en ervaring die je zomaar in het afvoerputje gooit? Het bedrijf wordt weer een aantal jaren in ontwikkeling teruggeworpen. Het is je reinste kapitaalvernietiging…

      Login om te reageren
    4. Rob van der Drift schreef:
      10 november 2009 om 12:09

      Positief nieuws dus voor de ontslagen ICT-ers. Binnenkort staan werkgevers te dringen om je inzet en zal ongetwijfeld weer stevig onderhandeld kunnen worden over auto, salaris en andere emolumenten.

      En de aandeelhouders en het management met gebrek aan visie, lef en solidariteitsgevoel.. die krijgen hun verdiende loon… namelijk… minder winst.

      Login om te reageren
    5. Nike schreef:
      10 november 2009 om 13:02

      Weinig tot geen inhoudelijk commentaar, maar politiek o zo lekker bekkend.

      Stuurlui aan de wal?

      Login om te reageren
    6. tester schreef:
      10 november 2009 om 13:28

      @Nike
      Heel veel ict’ers zijn nu aan wal, en er zullen vast wel goede stuurlui tussen zitten.

      Login om te reageren
    7. Nike schreef:
      10 november 2009 om 14:56

      Het glas is halfvol, tester, ik geloof je. 🙂

      Login om te reageren
    8. Marcello schreef:
      10 november 2009 om 15:21

      Tja,… makkelijk praten achteraf!

      Het bedrijf waar ik werk heeft ook moeten saneren, zelf was ik als OR-medewerker er actief bij betrokken. De harde maatregelen die genomen zijn, zijn mede genomen vanwege de onzekerheid in de markt.

      Dat er een recessie aankwam was op een gegeven moment duidelijk, maar hoe erg het zou worden heeft niemand kunnen voorspellen, dus logisch dat er dan gehandeld wordt. Voor het zelfde geldt doet men niets, gaat het nog slechter met de economie en staat iedereen op straat.

      Marcello

      Login om te reageren
    9. Ed schreef:
      10 november 2009 om 22:24

      Leuk onderzoek van Gartner, volgens mijn gegevens hebben ze zelf ook aardig wat medewerkers aan de kant geschoven, zowel in de VS als zeker ook in Europa!
      Alleen dat waren in vergelijk met Logica, kleine aantallen…

      Login om te reageren
    10. Martijn schreef:
      11 november 2009 om 08:12

      @ Marcello
      Dat is helemaal niet makkelijk praten achteraf. Er hadden in goede tijden buffers moeten worden opgebouwd. Die buffers hadden dan in de eerste zes maanden van de crisis aangesproken kunnen worden om zo de eerste onzekere periode van de crisis door te komen. Dan had men gezien dat verdere maatregelen wellicht niet nodig waren. Maar ja de beurskoers en winstuitkering voor de aandeelhouders wint het toch altijd van een goede lange termijnvisie.
      Maar goed je hoeft geen voorspellende gaven te hebben om in te zien dat dit voor bijna iedere grote organisatie geldt en de grote stoelendans in 2011 weer gaat beginnen.

      Login om te reageren
    Nieuwere reacties »

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs