Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Speurneus Zylab krijgt nieuwe CEO

10 november 2009 - 09:15ActueelData & AIZyLAB
Diederik Toet
Diederik Toet

Pieter Varkevisser is de nieuwe algemeen directeur van Zylab, het Nederlandse bedrijf dat zich specialiseert in het voor juristen doorzoekbaar maken van grote hoeveelheden bedrijfsinformatie. Hij is de opvolger van Jan Scholtes die zich als president-commissaris gaat richten op de strategie en op nieuwe technologie.

Varkevisser is afkomstig van branchegenoot SDL Tridion. 'Hij is een bekend persoon in het wereldje en we zijn blij dat hij ons komt versterken', vertelt Scholtes. De twee topmannen kennen elkaar van de TU Delft, waar ze in het begin van de jaren '80 informatica studeerden. Scholtes hoopt door de aanstelling van Varkevisser een groot deel van de dagelijkse leiding te kunnen overdragen, zodat hij meer aan de strategie kan werken. 'Dat is nodig. We groeien ontzettend hard en zijn nu al actief in zo'n veertig landen.' Sommige strategische zaken zijn de afgelopen tijd blijven liggen.

Door steeds striktere wetgeving in Amerika over het beschikbaar stellen van bedrijfsinformatie in verband met compliance en rechtszaken, is er veel vraag naar de producten van Zylab. Ook doet de onderneming zaken met de Europese Commissie (mededinging), internationale tribunalen en de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD).

Beste omzet ooit

'Het eerste kwartaal van 2009 draaiden wij de beste omzet ooit', proclameert Scholtes. Gemiddeld groeit de omzet van zijn bedrijf jaarlijks aanzienlijk en de markt groeit volgens hem met 25 tot 40 procent per jaar. De omzet van het bedrijf bedroeg in 2008 18 miljoen dollar. Er werken ruim honderd mensen bij Zylab, waarvan ongeveer zeventig op het hoofdkantoor in Amsterdam.

Alle software wordt in Nederland ontwikkeld, zegt Scholtes. Daarnaast heeft het bedrijf een tweede hoofdkantoor in Washington DC en vijf vestigingen in Europa en in Singapore. Zylab werd in 1983 opgericht in Chicago. De onderneming werd in 2002 gekocht door Scholtes en zijn bedrijf dat tot dusver als wederverkoper in Nederland fungeerde.

Meer over

Business IntelligenceECM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    AchtergrondData & AI

    Speurhond in een papierberg

    Onderzoek security
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Zylab eerste eDiscovery-partner Microsoft Azure

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs