Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

GFI Software brengt nieuwe versie GFI WebMonitor op de markt

12 november 2009 - 09:133 minuten leestijdActueelSecurity & AwarenessGFI Software

GFI Software brengt een nieuwe versie van GFI WebMonitor op de markt. Deze oplossing biedt MKB’ers de mogelijkheid om het internetgebruik binnen de organisatie te monitoren. Daarnaast maakt het internet-browsen veiliger en verhoogt het de productiviteit. Deze nieuwe versie werkt op verschillende systemen, onafhankelijk van welke firewall/proxy-server wordt gebruikt. Ook kan deze versie worden geïmplementeerd op de meeste Windows-servers/-werkstations en werkt de oplossing met bijna alle besturingsystemen.

GFI WebMonitor geeft organisaties volledige controle over het internetgebruik van werknemers op de werkvloer door internet-monitoring en webbeveiliging. Het biedt het management de mogelijkheid om internetgebruik te monitoren, websites te blokkeren – op individueel of groepsniveau – en bescherming te bieden tegen verborgen downloads. Ook worden achtergrondprocessen die mogelijk kwaadaardig van aard zijn of onnodig netwerkcapaciteit in beslag nemen, geïdentificeerd en geblokkeerd.

"GFI WebMonitor is een geweldige tool voor IT-beheerders en managers", zegt Walter Scott, CEO van GFI. "In recentelijk verricht onderzoek in de Verenigde Staten geeft de helft van de respondenten aan dat ze internetgebruik op de werkvloer niet monitoren. Hierdoor zijn ze niet op de hoogte van de risico’s en gevaren die ongecontroleerde toegang tot internet met zich meebrengt."

IT-beheerders kunnen GFI WebMonitor gebruiken om te bepalen tot welke websites gebruikers toegang krijgen. Ook is het mogelijk websites op basis van categorie te blokkeren. Bijvoorbeeld erotische websites, online games, persoonlijke e-mail, peer-to-peer, Hyves en Facebook. Door een uitgebreide database met URL’s en 205.000.000 gecategoriseerde domeinen die continu wordt geüpdatet, maakt het monitoren van internet erg eenvoudig.

Ook biedt de oplossing webbeveiligingsmogelijkheden waardoor zichtbaar wordt welke bestandensoorten werknemers downloaden. Zo is het mogelijk om bestandstypes zoals MP3’s en video te blokkeren en bestanden te scannen op virussen, spyware en malware. Hierbij wordt gebruik gemaakt van verschillende soorten antivirus-engines. GFI WebMonitor vermindert het risico op ‘phishing’ door phishing-websites te weigeren en maakt hierbij gebruik van een database met phishing-URL’s. Deze wordt automatisch geüpdatet. Bovendien is het mogelijk om chat-sessies en uitwisseling van bestanden in Windows Live Messenger (MSN) te monitoren en blokkeren.

"Organisaties realiseren zich vaak niet welke voordelen het monitoren van internetactiviteiten van werknemers te bieden heeft", vervolgt Scott. "Het verhoogt de productiviteit van werknemers en het vergroot het inzicht. Managers zijn direct op de hoogte van ongepast internetgebruik of online activiteiten die niet aansluiten bij de richtlijnen van de organisatie."

Distributiepartners van GFI Software in de Benelux zijn: Portland Europe, DCC Nederland BV en SunStream Software. Voor meer informatie over GFI WebMonitor, kijkt op: http://www.gfi.com/webmonitor

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Soevereine cloud: regie behouden

    Hoe krijg je grip op data, compliance en continuïteit in een geopolitieke realiteit

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Grote platformen voor cybercriminelen aangepakt in internationale operatie

    Cloud & Infrastructuur

    Van mobiel naar megatech: MWC26 trekt 105.000 bezoekers en 2.900 exposanten

    Security & Awareness

    Kort: Cybersecurity Innovation Fund een succes, ai stimuleert containergebruik (en meer)

    Overheid

    Den Haag koopt voormalig Aegon-hoofdkantoor voor House of Cyber

    Security & Awareness

    Cyberverzekeraar Stoïk ziet claimfrequentie met 150% stijgen in één jaar

    Security & Awareness

    Kort: ProRail beveiligt spoor zee met Genetec, Databricks wil in Amsterdam naar 1000 employees (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs