Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

‘Groot deel Nederlandse organisaties wil geen SaaS’

02 december 2009 - 15:24ActueelWerkplek & BeheerAvanade

Nederlandse organisaties zetten Software as a Service (SaaS) minder in dan bedrijven in de rest van de wereld. Dit blijkt uit wereldwijd onderzoek van Avanade, aanbieder van zakelijke technologiediensten, dat in september 2009 is uitgevoerd. In Nederland zet slechts 27 procent van de bedrijven SaaS in, terwijl wereldwijd 55 procent van de organisaties gebruik maakt van deze dienst.

Wat verder opvalt is dat 74 procent van de Nederlandse respondenten aangeeft dat ze SaaS niet willen inzetten. Wereldwijd is dat slechts 38 procent. Ook geeft 40 procent van de andere landen aan dat ze SaaS via het interne netwerk geleverd willen hebben, in tegenstelling tot 22 procent die het via een derde partij wil laten lopen. In Nederland kiest 21 procent voor een derde partij en wil een magere vijf procent SaaS via het interne netwerk.

Het aantal SaaS-leveranciers waar een organisatie gebruik van maakt verschilt behoorlijk. In Nederland maken organisaties meestal gebruik van één leverancier (57%), terwijl dit in andere landen verdeeld is over meerdere leveranciers. 35 procent maakt gebruik van één SaaS-leverancier, 24 procent van twee, 20 procent van drie en zes procent zelfs van vier of meer leveranciers.

Nederlandse organisaties zetten voornamelijk de volgende SaaS-applicaties in: CRM- (43%), e-mail- (43%) en e-commerce-oplossingen (43%). Naast de genoemde applicaties worden wereldwijd ook veelvuldig HR- (42%) en financiële diensten (40%) ingezet. Op deze twee vlakken blijft Nederland ruim achter met respectievelijk 14 procent en 28 procent. Toch geven alle Nederlandse organisaties aan dat het werken met SaaS-applicaties succesvol is, ten opzichte van 93 procent wereldwijd.

"Het is opvallend dat bijna driekwart van de Nederlandse organisaties niet van plan is SaaS in te gaan zetten", zegt Aram Smith, CTO bij Avanade Nederland. "Dit onderzoek toont juist aan dat managers en IT-specialisten die SaaS inzetten daar veel successen mee boeken. Wij kunnen organisaties helpen bij het inzetten van SaaS-applicaties en ervoor zorgen dat zij kunnen profiteren van de vele voordelen zoals kostenbesparing en het delen van informatie."

Meer over

DienstenSoftwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Thomas Blankvoort nieuwe directeur Pink Elephant Nederland  

    ActueelOverheid

    Fujitsu it-partner lekke kantoorautomatisering OM

    Handen
    ActueelWerkplek & Beheer

    Shock Media neemt hostingprovider LinQhost over

    ActueelSoftware & Development

    Terughoudend beeld halfjaarcijfers SAP, KPN, Randstad, ASM en CM.com

    injectie dollar investering kapitaal
    ActueelWerkplek & Beheer

    Inforcer opent Amsterdams kantoor en haalt 35 miljoen op

    ActueelWerkplek & Beheer

    BBTG neemt OGD ict-diensten over

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs