Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Imtech schuift ‘dozen’ aan de kant

04 december 2009 - 10:063 minuten leestijdActueelInnovatie & TransformatieBrocomCognosIBMImtech TelecomInforMicrosoft
Rik Sanders
Rik Sanders

Hoewel hardwareleveringen nog de grootste activiteit van Imtech ICT zijn, richt de automatiseerder zijn pijlen in Nederland op software en diensten. Daar valt groei te halen. Het bedrijf wil op termijn af van het pure dozen schuiven. In andere landen blijft Imtech ICT vanwege de schaalgrootte nog wel actief als wederverkoper.

Infrastructuur, de hardwareleveringen, is de grootste activiteit van Imtech ICT (40/45 procent); software en diensten zijn bij elkaar goed voor 55/60 procent van de omzet. ‘Onze groei komt vooral uit software en diensten", zegt Edwin Prinsen, directeur Imtech ICT Nederland. ‘De hardwarevolumes per opdracht worden kleiner. Het gaat hier voor een deel om de handelsactiviteiten die voortkomen uit Imtech ICT Brocom, een overname uit 2003.’

Het puur dozen schuiven: daar willen we in Nederland op termijn van af, stelt hij. ‘Dit soort handelsactiviteiten levert te weinig op. Er zit geen toegevoegde waarde in.’ Imtech blijft nog wel apparatuur regelen voor klanten als onderdeel van de dienstverlening, maar het zal zich niet meer inschrijven voor grote hardwareaanbestedingen. ‘Het afbouwen zal geleidelijk gaan. We hebben niet de intentie om de handelstak te verkopen.’ Overigens geldt deze terugtrekking niet voor andere landen. In Duitsland blijft het bedrijf bijvoorbeeld nog actief als wederverkoper, omdat daar mede door de schaalgrootte, nog forse omzetten behaald kunnen worden.

Uitbesteding

Wat Imtech bedoelt met een dienst met toegevoegde waarde is bijvoorbeeld uitbesteding. ‘Dat bieden we sinds een jaar of vier aan: het overnemen van desktop- en telefoniebeheer. We richten ons op de grootzakelijke markt. Klanten willen rust en betrouwbaarheid op ict-gebied. Met dit soort werkzaamheden zit je toch dichter op het hart van de klanten en kun je een langetermijnrelatie opbouwen met de mogelijkheid om ook andere diensten te slijten.’ Hij doelt op Zuwe Hofpoort: dit Woerdens ziekenhuis heeft een groot van zijn ict-beheer aan Imtech uitbesteedt.

Krimpen

Op het vlak van de zakelijke oplossingen heeft Imtech een aantal smaken in huis. In Europa is het partner van IBM en Microsoft. De combinatie IBM en de business intelligence software van Cognos scoort goed, net als ‘social software’ van Lotus en Sharepoint. Qua erp-pakketten (erp: enterprise resource planning) volgt Imtech de strategie van Microsoft met Dynamics NAV. Tijn van Dommelen, directeur Imtech ICT Europa: ‘In Duitsland en Oostenrijk draaien veel klanten op SAP. Dat laten we zo, maar we hebben er geen groeiplannen voor.’ Datzelfde geldt voor de klanten met Infor ERP LX-klanten, een op IBM leest geschoeid erp-softwarepakket, en in breder verband de AS/400 (IBM iSeries)-klantenkring. ‘Het zijn krimpende markten’, stelt Van Dommelen, ‘maar het betreft waardevolle klanten aan wie we ook andere producten en diensten trachten te leveren.’

 

 

Meer over

Consulting

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Sam Altman (OpenAI): ‘Just do it: bedrijven moeten ai nu omarmen’

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Stem nu voor de Computable Awards 2025!

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    ActueelCarrière

    Kort: Asus vangt bot bij rechter om thuiswerken, 145,5 miljoen EU-subsidie voor cyberbeveiliging (en meer)

    ActueelData & AI

    Cisco sorteert voor op komst van ai-agenten

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Kernapplicaties smeken om platform- en devops-aanpak

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs