Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Ondernemingen vinden cloud onveilig

07 december 2009 - 14:50ActueelWerkplek & BeheerForrester

Ruim 80 procent van de grote ondernemingen wil voorlopig niet investeren in cloud computing of cloud storage. De belangrijkste reden daarvoor is dat ze zich zorgen maken over de beveiliging van hun applicaties en gegevens. Dat blijkt uit onderzoek van Forrester onder 2204 ict-managers van ondernemingen met meer dan duizend werknemers in Amerika, Canada, Engeland, Frankrijk en Duitsland.

Uit het Forresterrapport, met de naam The State of Emerging Enterprises Hardware 2009 to 2010, blijkt dat 82 procent van de ondernemingen het consolideren van datacenters, en het consolideren en virtualiseren van servers, als hun belangrijkste prioriteit op het gebied van infastructuur beschouwen. Slechts 23 procent van de ondernemingen geeft prioriteit aan het bouwen van een privécloud. Nog lager ligt de belangstelling voor externe clouds. Slechts 18 procent van de onderzochte ondernemingen vindt het belangrijk om externe opslag of rekencapaciteit in te kopen.

Cloud computing

3 procent van de ondernemingen neemt op dit moment rekencapaciteit af op gehoste virtuele servers waarbij ze betalen naar gebruik. 4 procent wil dat binnen een jaar doen, 5 procent op een later moment. 44 procent heeft wel interesse, maar geen plannen om te investeren in cloud computing. 41 procent heeft helemaal geen interesse.

De belangrijkste reden waarmee deze laatste groep hun desinteresse verklaart, is dat ze zich zorgen maken over beveiligings- en privacyaspecten: 49 procent noemt dit als reden. 46 procent vindt cloudoplossingen nog te onvolwassen en 39 procent denkt zelf goedkoper servers te kunnen draaien.

Cloud storage

Eveneens 3 procent van de ondernemingen neemt op dit moment opslagcapaciteit af binnen de cloud waarbij ze betalen naar gebruik. 2 procent wil dat binnen een jaar doen, 5 procent op een later moment. 44 procent heeft wel interesse, maar geen plannen om te investeren in cloud storage. 43 procent heeft helemaal geen interesse.

De belangrijkste reden die deze laatste groep voor hun desinteresse geeft, is dat ze zich zorgen maken over beveiliging van hun data: 60 procent noemt deze reden. 53 procent denkt zelf goedkoper een opslagomgeving te kunnen inrichten en onderhouden.

 

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Staat van Digitale Connectiviteit binnen de Bouw- en Installatiebranche 2025

    Digitale connectiviteit is de kern van veel processen in de bouw en volgens insiders van strategisch belang voor de toekomst van de sector. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Overname E-Storage is voor PQR strategische zet in bescherming klantdata

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    HP en de rode lijn van Fantasia naar The Future of Work

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    Pax8 schudt met cloud-marktplaats de distributiewereld op

    OpinieSecurity & Awareness

    Wanneer elke seconde telt: voorbereid zijn op een cyberincident

    OpinieWerkplek & Beheer

    Werkapparatuur: top 5 ergernissen (en hoe ze te voorkomen)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs