Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Fortinet: Top 10 Beveiligingstrends voor 2010

15 december 2009 - 12:093 minuten leestijdActueelSecurity & AwarenessFortinet

Ook in het jaar 2010 zullen nieuwe ontwikkelingen op het gebied van online gevaren en beveiliging zich voortzetten. De grenzen van het netwerk zullen verder vervagen door bredere toepassing van sociale media-, cloud- en virtualisatietechnologieën, terwijl opkomende cybercriminele methoden als ransomware en malafide praktijken onder het mom van service nieuwe valstrikken leggen voor de argeloze computergebruiker en de integriteit van ondernemingen bedreigen.

Dat betekent dat in de beveiligingsfilosofie het zwaartepunt moet verschuiven van een container-georiënteerde, aan fysieke locaties gebonden benadering naar een opzet die zich nadrukkelijk richt op data en informatie. Om die stap te kunnen zetten, zouden organisaties – zowel grote als kleine bedrijven – een gelaagde oplossing moeten overwegen die op verschillende raakpunten binnen het netwerk voor beveiliging zorgt in plaats van alleen aan de perimeter en op die manier informatie van binnen- en van buiten uit beschermt. Tegen die achtergrond voorspelt Fortinet voor het komende jaar de volgende ontwikkelingen: de Top 10 Beveiligingstrends voor 2010:

1) Security, Virtually Speaking: In de snel groeiende wereld van gevirtualiseerde servers zal het vooral gaan om het voorkomen van’ infectiekruisbestuiving`, waarbij de ene virtuele machine virussen overneemt van de andere.

2) Information, Protect Thyself!: In het komende decennium, waarin gegevens steeds meer benaderd zullen kunnen worden van buiten de grenzen van het traditionele netwerk, wordt een informatiegeoriënteerde vorm van beveiliging noodzakelijk. Met andere woorden, het gaat niet langer om bescherming van de plaats van opslag, maar om beveiliging van datgene wat opgeslagen is.

3) Get Your Head, Not Your Security, Out of the Cloud: Door toepassing van cloud-gebaseerde services komen organisaties bloot te staan aan tal van nieuwe risico’s en ontstaan er extra kwetsbaarheden. Informatie gaat daarbij immers van en naar beveiligde netwerken via openbaar toegankelijke kanalen en dat betekent een vermeerdering van het aantal mogelijkheden voor data-infectie en gegevensdiefstal.

4) Don’t Throw the Apps Out with the Bath Water: Er zullen nieuwe modellen van meerlagige beveiliging opkomen waarbij ondernemingen meer controle krijgen over hun applicaties en de keuze niet langer beperkt blijft tot toestaan of niet toestaan.

5) Security and Network Services Aren’t Strange Bedfellows: Een ontwikkeling die hand in hand gaat met de trend van geconsolideerde netwerkapparatuur is de integratie van meer netwerkfunctionaliteit in de beveiligingsmechanismen.

6) CaaS vs. SaaS: In het nieuwe model van beveiliging in de vorm van service kiest de cybercrimineel als logische volgende stap voor malafide praktijken in diezelfde vorm van service. Er ontstaat als het ware een criminele infrastructuur op huurbasis.

7) Scareware and Affiliates Find New Ground: Nu de consument vertrouwd is geraakt met het concept van scareware is het voor 2010 te verwachten dat de cybercrimineel zal overgaan tot ransomware, het gijzelen van digitaal eigendom van de computergebruiker in ruil voor losgeld.

8) Money Mules Multiply: Nietsvermoedende consumenten kunnen niet alleen het slachtoffer worden van de cybercrimineel, maar ook diens onbewuste medeplichtigen, in de rol van ‘mules’ die gebruikt worden voor witwaspraktijken.

9) Multiple Platforms in the Crosshairs: Naarmate meer gebruik wordt gemaakt van alternatieve platforms, zullen ook andere systemen dan alleen Microsoft Windows onder vuur komen te liggen.

10) Botnets Hide Through Legit Means: Botnets probeerden tot nu aan detectie te ontsnappen door versluiering van hun binaire codes. In de toekomst zullen ze ervoor kiezen `op de rug` van bonafide communicatiedragers mee te reizen om hun verhulde activiteiten op die manier voort te zetten.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Staat van Digitale Connectiviteit binnen de Bouw- en Installatiebranche 2025

    Digitale connectiviteit is de kern van veel processen in de bouw en volgens insiders van strategisch belang voor de toekomst van de sector. Waar sta jij?

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Meer lezen

    Computable.nl
    OpinieSecurity & Awareness

    5 stappen ter voorbereiding op de verkorte levensduur van TLS-certificaten

    ActueelCarrière

    Kort: Brunel viert 50ste verjaardag, Wortell wint gunning veiligheidsregio (en meer)

    ActueelSecurity & Awareness

    Vaarwel C++ en C: VS zetten in op memory safe-programmeertalen

    ActueelSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands trekt op met Data Expo

    Cloudsecurity
    ActueelSecurity & Awareness

    De zware uitdaging van cloudbeveiliging

    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: PQR lijft E-Storage in, Fox-IT en Xerox it-partners van de Navo-top (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs