Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Twentse steden koppelen ICT via glasvezel

16 december 2009 - 10:47ActueelCloud & Infrastructuur
Diederik Toet
Diederik Toet

Acht publieke organisaties in Twente hebben hun automatisering aan elkaar geknoopt met behulp van een glasvezelnetwerk. Het gaat om de gemeenten Almelo, Borne, Enschede, Hengelo, Losser en Oldenzaal, het gemeentelijk belastingkantoor Twente en het kantoor van Regio Twente. Het glasvezelproject is uitgevoerd in samenwerking met non-profitorganisatie NDix en glasvezelstichting Trent. De acht willen nauwer samenwerken.

Het glasvezelnetwerk stelt de deelnemende organisaties in staat om verschillende computersystemen en de software daarop met elkaar te delen. Het betreft bijvoorbeeld de salarisadministratie en de Kluwer Navigator, waarmee online actuele informatie over wet- en regelgeving kan worden ingezien. De organisaties hebben bovendien een gezamenlijke aansluiting bij verplichte rijksregistraties.

Met het glasvezelnetwerk krijgen de acht partijen een gezamenlijke internetaansluiting, firewall en spamfilter. Ook wordt het mogelijk om hun back-ups bij elkaar te stallen.

Ruit

De deelnemende gemeenten en Regio Twente hebben het plan om hun automatisering volledig te integreren onder de noemer Regionaal Uitvoeringsorgaan ICT Twente (Ruit). Ze onderzoeken momenteel de haalbaarheid daarvan.

NDix is een Enschedese organisatie die verschillende netwerkdiensten levert, zoals een digitale marktplaats voor  breedbanddiensten. Trent is een stichting die fysieke glasvezelnetwerken aanlegt. Universiteit Twente participeert zowel in NDix als in Trent.

Webcast: verandering door glasvezel

Nederland loopt weliswaar voorop bij het gebruik van breedbandinternet, maar het zal moeilijk worden om deze voorsprong bij de ontwikkeling van nieuwe technologie te behouden. In deze webcast worden de veranderingen die glasvezel teweeg brengt, besproken aan de hand van drie subthema's: – Gevolgen voor de infrastructuur van de onderneming. – Meer bandbreedte; wat zijn de gevolgen voor het bedrijfsleven? – Verschuiving naar de cloud, virtualisatie en het datacenter.

Ga naar de webcast

Meer over

GlasvezelNetwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Bedrijven benutten 10 procent van glasvezel

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs