Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Basware boekt recordomzet in 2009

01 februari 2010 - 09:37ActueelSoftware & DevelopmentBasware

Basware, speler op het gebied van Enterprise Purchase to Pay oplossingen, heeft 2009 met een recordomzet van € 93 miljoen afgesloten. Ondanks de uitdagende marktsituatie in het afgelopen jaar groeide de netto-omzet met 7,6 procent. Basware deed het goed in alle marktsegmenten. De omzet en winstverwachting is onverminderd positief, en men verwacht dat in 2010 de operating profit 10 tot 15% van de netto-omzet zal vertegenwoordigen.

Het bedrijfsresultaat voor het gehele jaar is het hoogste ooit en groeide met 36,2%. Dit is een bijzondere prestatie ten tijde van een recessie", licht Ilkka Sihvo toe, CEO van Basware. "Ons bedrijfsresultaat van € 11,8 miljoen vertegenwoordigt 12,8% van de netto-omzet. De netto-omzet steeg met 7,6%. Onze Connectivity-diensten waren het meest succesvol en groeiden maar liefst 70,2%. Deze nieuwe diensten hebben onze concurrentiepositie verbeterd."

Basware heeft in het derde kwartaal ook een van zijn grootste licentieverkopen ooit – aan de State of South Australia – gerealiseerd. Deze overeenkomst was een aanzienlijke stimulans in Australië, die de overname van TAG Services Pty eerder dat jaar in Australië ondersteunt. Als een resultaat van deze overname breidde Basware zijn wereldwijde netwerk uit, waardoor alle klanten met volledige support en diensten in alle tijdszones ondersteund kunnen worden.

"Het vierde kwartaal van 2009 verliep volgens plan. Het bedrijfsresultaat was gelijk aan dat van het voorgaande jaar en bedroeg 15% van de netto-omzet", vervolgt Sihvo. "Gedurende het laatste kwartaal vergrootten de Connectivity- en de Software as a Service-diensten hun groei met 162,3%."

In economisch mindere tijden is de vraag naar diensten van Basware groter dan ooit, omdat Basware’s softwareoplossingen substantiële kostenbesparingen opleveren. Met name de Connectivity-oplossing is populair omdat dit klanten in staat stelt alle documenten, gerelateerd aan het purchase to pay proces, uit te wisselen met één oplossing, inclusief de uitwisseling van digitale facturen en inkoopberichten, scanning services en supplier activation.

 

Meer over

Softwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Overheid

    Kathmann: Stoppen migratie naar Amerikaans omzetbelastingsysteem kan nog  

    Data & AI

    Waarom voor taalmodellen kiezen – als werkelijke waarde in gestructureerde data zit?

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: NTT Data helpt Cargill aan private 5G, Groningen legt ai‑koers vast (en meer)

    Licentiewatch Microsoft
    Software & Development

    Grote prijsstijgingen voor Office 365 en Microsoft 365: bedrijven moeten opnieuw rekenen

    Software & Development

    Wolters Kluwer transformeert verder naar ai‑gedreven softwarebedrijf 

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Lucanet speelt in op nieuwe KvK-verplichting, geslaagde test laserlink tussen vliegtuig en satelliet (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs