Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Jacob Spoelstra

Spoelstra spreekt: 250 vacatures

03 februari 2010 - 08:21OpinieCarrièrePolitie
Jacob Spoelstra
Jacob Spoelstra

Natuurlijk heb ik mij ook verbaasd over het bericht dat de ict-afdeling van de politie 250 mensen nodig had om een fout in een programma op te sporen. 250 mensen, zoveel hebben er niet eens aan Windows Vista gewerkt.

Tenminste, dat mag ik hopen. 250 mensen die allemaal naar hetzelfde schermpje hebben zitten staren en die allemaal een reparatieprogrammaatje over het hoofd hebben gezien.

Hoe reageerde de eigenaar van de pizzeria toen hij de bestelling van 250 pizza's doorkreeg omdat er natuurlijk 's avonds werd doorgewerkt? 250 mensen, zoveel supporters had FC Haarlem niet eens. Rita Verdonk tekent ervoor dat ze de volgende verkiezingen zoveel stemmen binnenhaalt. En tussen die 250 medewerkers zitten ook nog externen die ruim twee keer de Balkenende-norm verdienen. Ik zou ze er allemaal uitschoppen als dit het resultaat zou zijn. Sterker nog, zodra het systeem weer in de lucht zou zijn, zou ik ze aangeven voor diefstal.

Zoeken met 250 mensen

Hoe ga je zoeken met 250 mensen? Hebben ze met z'n allen bij de briefing gezeten en heeft de hoofdinspecteur het woord genomen en de taken verdeeld? En vlak voordat iedereen aan de slag ging, heeft hij ze nog even op het hart gedrukt: Guys, be careful out there!

Er is eentje die de fout heeft gevonden. Hoe lullig hebben die andere 249 medewerkers zich toen gevoeld, dat ze tien dagen op de verkeerde plek hebben gezocht? Want het is natuurlijk altijd weer zo'n irritant ventje met een spits neusje en een brilletje die de fout vindt. Zo'n iemand die je er nog tot in lengte van dagen aan herinnert dat hij de fout heeft gevonden en dat hij het direct al in het begin riep maar dat niemand wilde luisteren.

250 mensen. Die agenten in Hoek van Holland wilden dat zij met zoveel waren geweest.

Meer over

BesturingssystemenWindows Vista

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Politie achterhaalt oorzaak computerstoring

    14 reacties op “Spoelstra spreekt: 250 vacatures”

    Nieuwere reacties »
    1. Anko Tijman schreef:
      3 februari 2010 om 10:40

      Ik denk dat het simpelweg het programmaatje tot niemands veantwoordelijkheid behoorde. Dus iedereen heeft daarvoor weggedoken. De “oplossing” zal men ook al wel weer klaar hebben liggen: we maken iemand verantwoordelijk voor dat tooltje. En we benoemen ook nog een back up!
      Daarbij gaat met dan voorbij aan de kern van het waarschijnlijke probleem, namelijk dat niemand zich verantwoordelijk voor *voelde* voor het voorkomen van het probleem. Zodat het de volgende keer op een andere manier net zo misgaat…

      Login om te reageren
    2. Schouten schreef:
      3 februari 2010 om 11:58

      Wat er nu precies mis gegaan is, krijg je als buitenstaander niet te horen, maar dat er ergens een kapitale fout is gemaakt is wel duidelijk.
      Leuk om zo’n “veeg uit de pan” van Spoelstra te lezen.
      Misschien helpt het bij de volgende “change”.

      Login om te reageren
    3. Nike schreef:
      3 februari 2010 om 12:07

      Wat een oppervlakkige, voor de hand liggende en cliche column weer.

      Login om te reageren
    4. Mark Peter schreef:
      3 februari 2010 om 12:22

      @Nike:
      Als je alleen maar kan zeuren, doe dat ergens anders aub.
      @Jacob Spoelstra:
      Leuk verhaal man ik hoop dat ze bij vtsPN jou humor hiervan wel inzien, straks ‘vlieg je nog op de bon’ voor ‘burgelijke ongehoorzaamheid’ 😉 LOL

      Login om te reageren
    5. G.J. schreef:
      3 februari 2010 om 12:48

      Tja, leuk voor het fictieve ventje. Leuk stukje ook, Jacob. Zet de boel weer een beetje in perspectief.

      Login om te reageren
    6. ict-er schreef:
      3 februari 2010 om 13:28

      Die andere 249 onderzoekers hebben zich ingehouden. Ze wisten dat het ventje met het spits neusje en een brilletje al vanaf de lagere school gepest werd, dat ze hem de gouden nurd trofee gunden. Daarom hebben ze ook al die oplossingen van de Computable lezers links laten liggen.

      De 249 weten nog niet dat juist het ventje de patch vergeten was. (Nu dus wel)

      Login om te reageren
    7. G schreef:
      3 februari 2010 om 14:17

      Die 250 man hebben waarschijnlijk in verschillende teams bij elkaar gezeten en daarbij een hele week overlegd hoe dit probleem aangepakt moet worden. De kleine Nerd was dit zat na 6 dagen en heeft toen even nagedacht. Ziedaar… probleem opgelost… Met een Windows Servicepack ?? Wat niet bij de andere VG’s nodig was OF al was toegepast… Noordoost is misschien gewoon (weer) ongehoorzaam geweest ?

      Login om te reageren
    8. Een van de 249 schreef:
      3 februari 2010 om 14:49

      Het was inderdaad een irritant ventje met een spits neusje en een brilletje

      Login om te reageren
    9. Niek schreef:
      3 februari 2010 om 15:47

      mark peter,

      precies mijn gedachte bij het lezen van de column.

      Login om te reageren
    10. PJ schreef:
      3 februari 2010 om 17:10

      ALS je wel met 250 aan Vista gewerkt had, had je wellicht een goed product gehad. Nu begrijp ik waarom Vista zo’n bagger is.

      Login om te reageren
    Nieuwere reacties »

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs