Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Steeds meer bedrijven gebruiken deduplicatie

16 februari 2010 - 14:35ActueelCloud & InfrastructuurDell EMCIBMIDCNetAppSymantec

Door de toenemende vraag naar dataopslag neemt de vraag naar deduplicatiesoftware toe, zegt marktonderzoeksbureau IDC in het rapport ‘Deduplication: An End-User Benchmark on Adoption and Value Metrics’.

Meer dan zestig procent van de gebruikers die IDC ondervroeg, zegt gebruik te maken van deduplicatie of heeft plannen hiervan gebruik te maken voor hun back-up en gearchiveerde dataomgevingen.
Eindgebruikers zeggen dat ze door deduplicatie de efficiëntie van hun storage-systemen, virtualisatie en disaster recovery verbeteren, aldus Laura Dubois, programma directeur van IDC Storage Software. Door het pittige overnamegevecht tussen EMC en NetApp, over deduplicatiespecialist Data Domain, heeft deze storage-technologie meer interesse bij eindgebruikers. Bedrijven met meer dan 6 PB aan totale diskstorage passen het vaakst deduplicatie toe. 57,5 procent van de ondervraagde gebruikers zegt dat zij hun primaire data, waaronder virtuele servers, reeds hebben gededupliceerd. IDC zegt dat deduplicatie vooral wordt toegepast voor back-up en primaire data. Gearchiveerde data is minder in trek voor deduplicatie, aldus IDC.

Verbeteringen
Deduplicatie mag nu misschien wel het toverwoord zijn, er valt volgens IDC nog wel wat te verbeteren rond de implementatie, return of investment (roi) en beloftes van leveranciers. Marktleiders in hardwarededuplicatie zijn EMC (Data Domain) en NetApp. Op het gebied van deduplicatiesoftware zijn EMC, Symantec en IBM de toppers.
32,4 procent van de respondenten zegt door de komst van deduplicatie het gebruik van tape te minimaliseren of zelfs te stoppen. 59 procent zegt het gebruik van tape te reduceren als er meer deduplicatie wordt toegepast. Deduplicatie voor back-up wordt volgens IDC het meest gebruikt bij bedrijven met 5000 tot 10.000 werknemers en met zes tot 49 PB aan dataopslag op schijf.

Over de IDC studie
De enquête werd online uitgevoerd onder 501 Amerikaanse bedrijven met meer dan honderd werknemers en werd voltooid in oktober 2009. De respondenten moesten een it-functie hebben en betrokken zijn bij de aankoop van opslagproducten. Zij moesten ook kennis van deduplicatie hebben en deduplicatie al toepassen of bezig zijn met de aankoop ervan.

Meer over

DienstenStorage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Een echte geïntegreerde AI oplossing

    Efficiëntie door een geïntegreerde AI oplossing met Mobile XL Mobile XL helpt organisaties bij het toepassen van AI binnen hun...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Inge Koopmans directeur datacenter Belastingdienst

    Overname Samenwerken Fusie
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Nederlandse overnames, veel erkenning door Microsoft (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Verkoop van Solvinity aan Kyndryl valt slecht bij Nederlandse overheid

    Data & AI

    Intelligentie naar de rand

    datacenter
    Data & AI

    Kort: CO2-rapporten belemmeren verduurzaming datacenters, Nexperia mag weer (en meer)

    Security & Awareness

    Siam in de praktijk: 4 valkuilen (én oplossingen)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs