Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Omzet Solipsis gedaald; vooruitzicht 2010 beter

18 februari 2010 - 15:52ActueelData & AISolipsis

Solipsis draaide in 2009 een netto-omzet van circa 8 miljoen euro; een daling van rond de 10 procent ten opzichte van 2008. Algemeen directeur Wim Buitenhuis denkt dat de omzet in 2010 licht zal stijgen.

Opvallend is volgens Buitenhuis dat de vraag naar management informatiesystemen (MIS) vrijwel constant is gebleven: ‘Organisaties willen graag goed kunnen meten en weten hoe de performance van hun organisatie is. Vooral op het gebied van planning- en budgetteringssystemen neemt de vraag duidelijk toe. Immers, wie de juiste planning hanteert en deze vervolgens goed bewaakt, heeft een voorsprong op de concurrentie.’ De vraag naar MIS-systemen is volgens Buitenhuis redelijk universeel. Solipsis is dan ook in diverse branches te vinden met specifieke toepassingen.

Volgens Solipsis is het aantal projecten voor nieuwe toepassingen op het vlak van operationele systemen sterk afgenomen. ‘Organisaties schuiven nieuwe investeringen voorlopig even voor zich uit en zich beperken tot het in de lucht houden van bestaande systemen.’

De vraag naar document-, output- en printtoepassingen neemt sterk toe, vooral bij bedrijven waar up-to-date en directe informatie beschikbaar moet zijn. ‘Vooral sterk consumentgerichte organisaties met webportalen van waaruit informatie kan worden opgevraagd via de ‘mijn gegevens buttons’ blijken een sterke behoefte aan zulke systemen te hebben’, stelt Buitenhuis. Solipsis zet daarvoor systemen in die grote volumes kunnen verwerken (retrieve, archive en present). Toepassingen zijn vooral te vinden in de sectoren productie, telecom, overheid en energie en salarisverwerkende servicebureaus.

Buitenhuis constateert dat organisaties vaker kiezen voor een professionele aanpak bij het beheer van computers en netwerken. ‘Men is daardoor meer geneigd om tot uitbesteding over te gaan. Eerst gingen de grote bedrijven hiertoe over, maar nu weten ook steeds meer middelgrote en kleinere bedrijven de weg naar de outsourcing en service providers te vinden.’

Meer over

Softwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Beveiliging van AI in de praktijk

    AI is hot, maar de praktijk binnen grote organisaties blijkt weerbarstig. Stop met brandjes blussen; zo schaal en beveilig je met succes.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    CWI verhoogt met ai dataveiligheid VN-crisisplatform

    ai in de zorg
    Overheid

    Slimme zorg vraagt om slimme data: VWS bouwt versneld aan ai-infrastructuur

    ai klusjes gig
    Data & AI

    Kort: Java en ai-tools vernieuwd, klusjes scoren (en meer)

    ai
    Data & AI

    VS nog op kop in ai-race, maar China wil meer riskeren voor opschalen

    Carrière

    Deloitte: geen verband tussen inzet ai en personeelskrimp

    Data & AI

    Kort: Innobrix wint Google-prijs, anonieme ai helpt zorg nog meer (en nog meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs