Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Negen deelnemers bij WiMAX-veiling 20 april

10 maart 2010 - 13:35ActueelCloud & InfrastructuurMinisterie van EZK
Diederik Toet
Diederik Toet

Negen telecombedrijven doen mee aan de frequentieveiling die het Agentschap Telecom vanaf 20 april 2010 houdt. Tijdens de veiling komt de begeerde 2,6 GHz-frequentieband onder de hamer. De procedure, die via internet verloopt, was meermaals uitgesteld. De overheid houdt er rekening mee dat de veiling enkele weken duurt.

Met de veiling verdeelt de overheid frequentieruimte waarop telecombedrijven nieuwe of bestaande mobiele telefoniediensten kunnen aanbieden. Zo kunnen ze er de snelle mobiele internettechnologie Long-term evolution (lte) op gebruiken. Lte is de opvolger van umts en hspa. Ook andere technieken, zoals WiMAX of hspa, staat het ministerie toe.`

Op 8 januari 2010 sloot de inschrijving voor de veiling. Negen bedrijven zijn door het Agentschap Telecom toegelaten. Zij moeten in de komende weken een zekerheidsstelling overhandigen. Het is niet bekend om welke partijen het gaat. Naast de grote telecomaanbieders Vodafone, KPN en T-Mobile doen waarschijnlijk ook de kabelaars Ziggo en UPC mee, net als de Amsterdamse WiMAX-aanbieder Worldmax. In het verleden hebben ook enkele buitenlandse bedrijven interesse getoond.

Online

Vanaf 20 april begint het online-biedproces. Hij bestaat uit meerdere ronden. Het is onbekend wanneer de veiling is afgelopen, aangezien dat afhankelijk is van het verloop van de veiling. 'Mogelijk neemt het biedproces enige weken in beslag', schijft het agentschap.

Na afloop van de veiling maakt de overheid de winnende deelnemers bekend. De vergunningverlening vindt waarschijnlijk eind mei of begin juni plaats. Daarna kunnen de aanbieders beginnen met de technische uitrol van de techniek.

De drie grote mobiele aanbieders KPN,  Vodafone en T-Mobile, klagen dat ze gezamenlijk maximaal 30 procent van de geveilde frequentieband kunnen bemachtigen. 70 procent reserveert het ministerie voor nieuwkomers op de telecommarkt, om zo de concurrentie te bevorderen.

2,6 GHz-veiling

Met de voorgenomen veiling wordt de frequentieband rond 2,6 gigahertz (GHz) verdeeld onder geïnteresseerde marktpartijen. Hoewel de veiling in de volksmond 'WiMAX-veiling' wordt genoemd, kan de vrijgekomen frequentie worden gebruikt voor verscheidene soorten communicatietechnologie.

Behalve de nieuwe mobiele breedbandverbinding WiMAX kan de frequentie bijvoorbeeld ook worden ingezet voor de concurrerende technologie lte (Long-term evolution). Bovendien kan de bestaande umts-dekking met de vrijgekomen bandbreedte worden uitgebreid. Het ministerie heeft geen voorkeur voor de uiteindelijke technologie die op de frequenties worden gebruikt.

Meer over

NetwerkenTelecomWifiWiMAX

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    EZ organiseert WiMAX-veiling in april

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Ziggo moet nog kiezen tussen WiMAX en LTE

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    KPN hekelt ruimte nieuwkomers WiMAX-veiling

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Extra kavel vertraagt WiMAX-veiling tot 2010

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Veel Europese WiMAX-veilingen zijn vertraagd

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Kamermotie dwingt tot uitstel WiMAX-veiling

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs