Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Bijleveld neemt maatregelen voor beter NUP

02 april 2010 - 09:24ActueelCloud & Infrastructuur
Rian van Heur
Rian van Heur

Staatssecretaris Ank Bijleveld van het ministerie van Binnenlandse Zaken onderschrijft de kritiek die er is op het Nationaal Uitvoeringsprogramma dienstverlening en e-overheid (NUP). Een team van vier deskundigen onder leiding van Arthur Docters van Leeuwen, oud-voorzitter van de Autoriteit Financiële Markten, deed een Gateway-review naar het overheidsprogramma. Het programma kreeg code rood, omdat het te complex zou zijn en er te weinig samenhang is tussen de verschillende onderdelen.

De staatssecretaris neemt daarom een aantal maatregelen. Zo komt er op korte termijn een gemeenschappelijke overheidsbrede visie op overheidsdienstverlening. Deze versie wordt voor de zomer aan de regiegroep dienstverlening en e-overheid voorgelegd. De staatssecretaris noemt deze visie een richtinggevend instrument.

Daarnaast maken de gemeenten en het Kwaliteitsinsituut Nederlandse Gemeenten (KING) met het ministerie van Binnenlandse Zaken een voorstel hoe gemeenten onderdelen van het NUP in gebruik kunnen nemen. De staatssecretaris beloofd dat om de samenhang tussen de verschillende onderdelen van het NUP te vergroten beter te kijken naar het gebruik van de voorzieningen.

De staatssecretaris zegt dat besluiten over maatregelen voor de lange termijn pas genomen kunnen worden door een nieuw kabinet.

Monopoliepositie ICTU

Bijleveld is het overigens niet eens met de kritiek van de onderzoekers dat Ictu een monopoliepositie zou hebben. Het ictu is de dienstverlener die gemeenten helpt bij de implementatie van het NUP. Volgens het ministerie is er ruimte en vrijheid bij opdrachtgevers om ook bij andere partijen programma's te laten ontwikkelen. Ictu zou bij ongeveer eenderde van de NUP-projecten betrokken zijn.

Het Nationaal Uitvoeringsprogramma dienstverlening en e-overheid (NUP) is ontwikkeld om gemeenten te helpen bij het ontwikkelen en invoeren van de 'e-overheid'. Het programma geeft een minimaal noodzakelijke ict-infrastructuur om de doelstelling van betere dienstverlening te kunnen realiseren.

Meer over

ConsultingE-overheid

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    2 reacties op “Bijleveld neemt maatregelen voor beter NUP”

    1. Peter schreef:
      2 april 2010 om 14:13

      Beetje eenzijdige berichtvoering. Andere sites hebben hier toch een andere kijk op.

      Bijzonder betreurenswaardig dat er niet tijdig aktief wordt geacteerd door de huidige regering en de puinhopen vrolijk over laat aan de volgende ploeg.

      Het project an sich heeft toch al een bijzonder lage slagingskans want het is gordiaanse knoop van rood lint. Maw typisch voorbeeld van hoe je geld in de sloot kan gooien door kansloze doelstellingen na te jagen.

      Login om te reageren
    2. Peter schreef:
      2 april 2010 om 22:45

      Is eenzijdig omdat het de mening van de staatssecretaris is en niet van ‘een site’.
      En wanneer is er dan wel tijdig geacteerd? Het is een groot programma dat na anderhalf jaar een review heeft en hierna nog wel een paar jaar doorhobbelt.

      Verder zijn de doelstellingen (makkelijk communiceren met de overheid) niet kansloos. Misschien is de gekozen weg niet de beste maar ik hoop van ganserharte dat de doelstellingen gehaald worden.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    4 procent van gemeenten negeert NUP-agenda

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Het is tijd voor de k-NUP-pel in het meelhok

    Europese aanbesteding Europa vlaggen
    Innovatie & Transformatie

    ICT-sector Europa is minder productief dan VS

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs