Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

AT&T investeert opnieuw miljard in netwerk

06 april 2010 - 19:20ActueelCloud & InfrastructuurAT&T
Pim van der Beek
Pim van der Beek

De Amerikaanse telecomreus AT&T investeert in 2010 één miljard dollar in de uitbreiding van de wereldwijde netwerkinfrastructuur en het aanbod van zakelijke software en diensten op afstand (clouddiensten). De afgelopen vier jaar werd ongeveer vier miljard dollar geïnvesteerd in de netwerkinfrastructuur en het aanbod van bedrijfssoftware en diensten via het web.

Het bedrijf meldt dat het bedrag onder andere wordt gebruikt voor de verbetering van IPv6-capabele mpls-knooppunten in Europa en een nieuw internetdatacenter in Londen. Daarnaast wordt het geld gebruikt voor de verbetering van onderzeese kabels over de bodem van de Atlantische Oceaan en een knooppunt in Nederland om oplossingen voor telefonisch vergaderen (telepresence) in te richten. In België, Groot-Brittannië en Slowakije worden nieuwe ruimten ingericht voor vergaderingen via het web. De investeringen passen in de verschuiving in netwerkverkeer van spraak naar data en video en ip-gerelateerde diensten. AT&T: ‘Steeds meer bedrijven stappen van traditionele datanetwerken over naar mpls-geörienteerde virtuele private netwerken (vpn) en gehoste applicaties.’ Het bedrijf investeerde sinds 2006 vier miljard dollar in die onderdelen. AT&T meldde eind 2009 zijn Europese ‘disaster recovery’-middelen uit te breiden met extra technologie, apparatuur en mankracht. Met die investeringen heeft het bedrijf sinds 2006 voor 7,5 miljoen dollar geïnvesteerd in het versterken van zijn back-up- en hersteldiensten voor noodsituaties in Europa, Afrika en het Midden-Oosten. CRN’s zuterblad Computable sprak in september 2009 met Christina Costello. Zij is bij het bedrijf wereldwijd verantwoordelijk voor managed hosting en applicatiemanagement. Haar ervaring is dat de grootzakelijke klanten bewuster worden van het gebruik en de kosten van de te huren computercapaciteit.

MPLS
Een ip-netwerk op basis van mpls (multiprotocol label switching) verschilt van andere ip-breedbandnetwerken doordat het voice- en dataverkeer een label meekrijgt en daarna via switches in het netwerk verstuurd wordt via vastgestelde routes. Het verkeer binnen het mpls vpn is extra beveiligd, omdat het gescheiden blijft van andere vpn-verbindingen.

In combinatie met prioritering (Class of Service) biedt mpls de mogelijkheid om bepaalde pakketjes te bevoordelen boven andere, bijvoorbeeld voip-netwerkverkeer boven e-mail of andersom. Zo kan worden gegarandeerd dat bedrijfsapplicaties altijd over voldoende bandbreedte beschikken.

Meer over

Disaster recoveryNetwerkbeheerTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    osapiens

    Hoe Solo midocean van duurzaamheidsregels een groeikans maakt (Osapiens)
    Pijl naar rechts icoon

    AI Flitsmeester

    Interactieve flitskaarten (AI Flitsmeester)
    Pijl naar rechts icoon

    AgentsLab

    AgentsLab
    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    Genesys Cloud Agentic Virtual Agent powered by LAMs (Genesys Cloud)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Dashboard Rekenkamer biedt blik op overheid, Xebia sluit Europees pact met OVHcloud (en meer)

    10 regels voor ot
    Cloud & Infrastructuur

    10 vragen over de regels voor OT 

    DeepL
    Data & AI

    Duitse DeepL stapt over naar AWS

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Equinix maakt scholieren warm voor datacenters, Paul Brainerd overleden (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    ASML sleept megadeal SK Hynix binnen

    Cloud & Infrastructuur

    Dertig jaar na de eerste robuuste CF-25 is er de Panasonic Toughbook 56  

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs