Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Radboudziekenhuis voert SAP-software in

07 april 2010 - 09:22ActueelOverheidChipSoftMagmaPhobosSAPSiemens
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Het Nijmeegse universitair medisch centrum (umc) St. Radboud voert bedrijfssoftware in van SAP voor facturatie en patiëntregistratie. De implementatie is na een Europese aanbesteding gegund aan de Geleense ict-dienstverlener Magma. De opdracht omvat de door de overheid verplichte overgang naar een nieuwe facturatiesysteem voor de zorg. Voor 1 januari 2011 moet de klus geklaard zijn als ziekenhuizen volgens die nieuwe methode moeten factureren.

Voor de opdracht waren naast de Geleense dienstverlener ook ChipSoft, McKesson, Phobos en Siemens in de race. Phobos en Siemens boden net als Magma een offerte aan voor de levering van SAP-software. Chipsoft en Mckesson wilden eigen softwarepaketten aan het ziekenhuis leveren. De bedrijfssoftware van SAP wordt gekoppeld aan een bestaande portal van het Nijmeegse umc.

Volgens de Geleense dienstverlener is de keuze voor standaardsoftware een 'doorbraak' in het ict-beleid van het Nijmeegse academische ziekenhuis dat van oudsher veel ict-activiteiten in eigen handen houdt en eigen applicaties ontwikkelt. De klus wordt geklaard met ongeveer acht medewerkers. De dienstverlener wil niet zeggen wat de contractwaarde van de opdracht is.

Van DBC’s naar DOT

De overgang naar het nieuwe registratie- en facturatiesysteem is per 1 juli 2009 gestart. Vanaf die datum moeten zorginstellingen hun behandelingen registreren volgens nieuwe regels. De nieuwe manier van het invoeren van declaraties bij de zorgverzekeraars moet 1 januari 2011 zijn ingevoerd. De lijst van 30.000 diagnosebehandelcombinaties (DBC's) die gangbaar was in de zorg, moet worden teruggebracht naar 3000 zorgproducten.

Dat moet leiden tot begrijpelijke facturen. Ook moet het administratieve proces eenvoudiger en beter controleerbaar worden zodat de kans op fouten afneemt. Die systematiek heet DOT dat staat voor DBC's op weg naar transparantie.

Minister Klink van Volksgezondheid, Welzijn en Sport en brancheorganisaties benoemde 2010 tot registratiejaar. Zorgaanbieders registreren volgens het nieuwe systeem, maar declareren nog in het huidige. Vanaf 2011 gaan ziekenhuizen en medisch specialisten op basis van deze nieuwe zorgproducten declareren bij de verzekeraars. Door de nieuwe manier van registreren en factureren moet de verwerking van behandelingen beter herkenbaar zijn voor medisch specialisten, zorgverzekeraars en patiënten.

Meer over

AanbestedingSAP-software

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Meer lezen

    Zorg
    ActueelData & AI

    Ziekenhuis gebruikt BI door nieuwe eisen

    Computable.nl
    ActueelSoftware & Development

    Ortec ontwikkelt beslissingsmodel voor St Radboud

    Failliet
    ActueelSoftware & Development

    SAP-dienstverlener Magma is failliet

    Computable.nl
    ActueelSoftware & Development

    Oprichter Magma IT Solutions treedt terug

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs