Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Aantal ICT-bedrijven groeit vooral door ZZP’er

12 april 2010 - 15:33ActueelCarrièreNLdigital
Diederik Toet
Diederik Toet

Tweederde van alle ict-bedrijven in Nederland zijn eenmanszaken. Het aantal zelfstandigen zonder personeel (zzp'ers) is de afgelopen jaren gestaag toegenomen. Van 2008 tot 2009 kwamen er ongeveer drieduizend in Nederland bij, ondanks of juist dankzij de slechte economische situatie. Dat blijkt uit statistische cijfers die brancheorganisatie ICT~Office publiceert in zijn jaarlijkse marktmonitor.

Bovendien telde in 2009 ruim 91 procent van alle Nederlandse ict-ondernemingen minder dan tien medewerkers. Volgens de brancheorganisatie zijn er 210 ict-bedrijven met meer dan honderd man personeel in dienst. Een jaar eerder waren dat er nog 180. Het aantal startende ondernemingen daalde in 2009 wel naar 3781. Dat is 20 procent minder dan in 2008.

De vereniging vermoedt dat veel ict'ers het starten van een eigen onderneming als vangnet voor mogelijk baanverlies of bij baanverlies zien. Het afgelopen jaar kwamen veel ict'ers op straat terecht door kostenbesparende maatregelen bij hun werkgever. Zo verloren bij de vijf grootste ict-dienstverleners van Nederland in totaal ruim 5300 medewerkers hun baan.

Millennium

Door op tijd te starten met het beperken van nieuwe instroom van medewerkers en het terugdringen van kosten, is het effect van de economische crisis volgens ICT~Office minder sterk dan tijdens de ict-crisis aan het begin van het millennium.

De brancheorganisatie vertegenwoordigt voornamelijk grote bedrijven in de ict-sector. De vijfhonderd leden hebben een gezamenlijke omzet van dertig miljard euro en tellen meer dan 250.000 medewerkers.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Euro's, geld, papiergeld, winst (4x3)
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Nederlandse ICT-bestedingen nemen weer toe

    Computable.nl
    AchtergrondCarrière

    Forse uitstroom bij grootste dienstverleners

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Nederlands bedrijf huurt vooral online IT’er in

    ActueelCarrière

    Helft ZZP’ers verlaagt tarief voor meer werk

    Succes
    ActueelCarrière

    Interim-ICT’er voorziet meer werk in 2011

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    ZZP’er wil liefst rechtstreeks zaken doen

    4 reacties op “Aantal ICT-bedrijven groeit vooral door ZZP’er”

    1. Wim schreef:
      13 april 2010 om 10:20

      Waar komt deze fabel van vandaan ? Een ZZP’er met een eigen Datacenter. Dacht het niet. Ook hier geldt nog steeds eendracht maakt macht. Alleen kan je niks

      Login om te reageren
    2. Roger schreef:
      13 april 2010 om 10:42

      Ik heb nog een 250 Gb schijfje liggen waarop je via ftp wel mag inloggen hoor Wim 🙂

      1.1.9 Ik denk dat de meeste zzp-ers na afgedankt te zijn na zich jarenlang kapot gewerkt een gerend te hebben voor een baas en daarna als wegwerppersoneel afgedankt en bij het oud vuil geplaatst te zijn, nu liever eieren voor hun geld kiezen en liever zelf de vruchten plukken van hun specialistische kennis. Diezelfde bazen van vroeger mogen nu 75,- per uur neertellen voor diezelfde kennis 🙂

      Login om te reageren
    3. Mark Peter schreef:
      13 april 2010 om 11:09

      Eeh Wim,
      reageer jij niet op een verkeerd/ander News-Bulletin?
      De enige fabel hier op deze pagina, komt van jou!

      Login om te reageren
    4. Mario schreef:
      20 april 2010 om 16:53

      @Wim,

      Daarvoor heb je colocatie, dedicated servers, vps etc.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs