Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

McAfee-update schakelt Windows-bestand uit

22 april 2010 - 09:10ActueelSecurity & AwarenessMcAfee
Jolein de Rooij
Jolein de Rooij

Antivirusbedrijf McAfee heeft woensdagmiddag 21 april per abuis een software update uitgebracht die een essentieel Windows-systeembestand aanziet voor een virus. Door de update is een onbekend aantal Windows-pc's ernstig van slag geraakt. Alleen machines waarop Windows XP SP3 is geïnstalleerd, blijken vatbaar voor het probleem.

Tot de problemen behoren ongevraagd herstarten en 'blue-screens-of-death'. McAfee heeft de fatale update inmiddels van haar servers verwijderd en een herstelbestand online gezet.   

Het herstelbestand voorkomt dat svchost.exe, een essentieel Windowsbestand, wordt aangezien voor een virus. Daarnaast probeert het het verwijderde systeembestand terug te halen uit de cache. Als dat niet lukt, bijvoorbeeld doordat de computer is herstart, zoekt het herstelbestand naar het systeembestand in de Service Pack-bestanden die op de pc zijn geïnstalleerd.

Het antivirusbedrijf waarschuwt gebruikers, die een melding kregen dat het w32/wecorl.a-virus op hun pc is ontdekt, hun computer niet te herstarten.

Nieuwe virus update

Ook heeft McAfee instructies online gezet voor het herstellen van beschadigde Windows-systemen. Daarnaast is een nieuwe virus update online gezet. Deze versie maakt geen Windows-systeembestanden onschadelijk.

De forumwebsite waarvandaan het herstelbestand kon worden gedownload, raakte in eerste instantie overbelast.

Meer over

BesturingssystemenMalwareSoftwarebeheerWindows XP

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Symantec bevestigt en dicht gat in bedrijfsantivirus

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    McAfee neemt Trust Digital over

    Computable.nl
    ActueelSecurity & Awareness

    Bijna helft zakelijke McAfee-klanten getroffen

    Computable.nl
    ActueelSecurity & Awareness

    Automatische tool McAfee werkt deels

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    McAfee belooft steun aan getroffen klanten

    Computable.nl
    ActueelSecurity & Awareness

    McAfee-fout is alleen handmatig herstelbaar

    24 reacties op “McAfee-update schakelt Windows-bestand uit”

    Nieuwere reacties »
    1. van Tilburg schreef:
      22 april 2010 om 10:22

      Die fix werkt niet helemaal zoals het moet want er gebeurt nog veel meer met Windows en hij wordt grondig beschadigd…

      Login om te reageren
    2. Hans schreef:
      22 april 2010 om 10:40

      Wanneer stopt de ziekte die alle ICT makers zich eigen gemaakt hebben nu eindelijk? Men is te gemakzuchtig met testen, men is geneigd te weinig geschoold personeel aan het maken van software te zetten. Lekker goedkoop.
      Als wij veertig jaar geleden dergelijke slechte software hadden opgeleverd waren we snel de laan uit gestuurd. Nu is de eerste de beste jodocus met een cursus webdesign een ict-specialist. Nou en dat merken we de laatste jaren!!

      Login om te reageren
    3. KeesNW schreef:
      22 april 2010 om 10:42

      Bij ons (Erasmus MC, Rotterdam) vielen achter elkaar PCs voor het “virus”. Steeds weer reboot. Vrij snel hebben we besloten om overal de PCs uit te laten zetten (’t Was tenslotte een virus…). De instructie om de PC niet te herstarten mag dan wel juist zijn, maar bij ons natuurlijk behoorlijk mosterd na de maaltijd.
      Nu zijn we de problemen aan het oplossen. Bij alle PCs waar ik als admin toegang heb gaat het goed. Een collega-admin van een andere afdeling is niet aanwezig. Zijn adm-ww heb ik niet. Daardoor kan ik twee PCs niet herstellen. Iemand een idee voor een workaround?
      Al is dit een nare fout van McAfee, ik ben blij dat er niet echt een virus is doorgedrongen. Wellicht waren de problemen dan groter geweest.

      Login om te reageren
    4. Tom de Wilde schreef:
      22 april 2010 om 10:44

      Wat is er gebeurd met de programmeur die dit gereleased heeft ???

      Login om te reageren
    5. boer schreef:
      22 april 2010 om 10:54

      ARRHG ze halen groter dan en kleiner dan eruit….en
      backslash…

      @KeesNW

      Druk een Ubuntu-disk(cd) in de machine, boot zonder te installeren.Als het goed is worden de Windows-disken gemount. Browse naar quarantine. Kopieer svchosts.exe naar system32 waarbij de drive en dir is waar Windows is geinstalleerd.
      In Program Files rename de dir met McAfee naar iets anders zodat McAfee niet start. Sync de machine en shutdown.
      Haal de Ubuntu-disk eruit en boot windows.

      Read more: https://www.computable.nl/artikel/ict_topics/security/3331501/1276896/mcafeeupdate-schakelt-windowsbestand-uit.html#3331791#ixzz0lpELjXVn

      Login om te reageren
    6. Jaap schreef:
      22 april 2010 om 11:01

      svchost.ex is toch al jarenlang onderdeel van Windows? Welke beginneling bij McAffee hebben ze dan laten geloven dat het een virus is?

      Login om te reageren
    7. Ed schreef:
      22 april 2010 om 11:12

      Goed getest ook.

      Login om te reageren
    8. Herbert schreef:
      22 april 2010 om 11:12

      svchost.exe houdt de services in de lucht.
      Het is al eerder gebeurd dat een virusscanner, niet McAfee, deze exe probeerde te bestrijden.

      Ook waren er hoaxes die aan raadden om dat bestand te verwijderen.

      Login om te reageren
    9. Frank schreef:
      22 april 2010 om 11:26

      Nog een reden om minder/geen Windows te gaan gebruiken. Zowel virussen als virusscanners zijn een bedreiging voor de pc’s en dus voor de dagelijkse werkzaamheden.

      Wie gaat deze grap betalen?

      Login om te reageren
    10. Frans schreef:
      22 april 2010 om 11:26

      Lang leve Sophos. Nergens problemen mee!

      Login om te reageren
    Nieuwere reacties »

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs