Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

SAP-dienstverlener Superp in zwaar weer

28 april 2010 - 14:07ActueelSoftware & DevelopmentOrbrixSuperp
Rik Sanders
Rik Sanders

Het rommelt sinds begin van dit jaar bij SAP-dienstverlener Superp uit Geldermalsen. Na het ontslag van directeur John Hoogendoorn kampt het bedrijf met een cashflow-tekort waardoor Superp moeite heeft de salarissen aan ongeveer 150 medewerkers uit te betalen. Ook de verkoop van bedrijfsonderdelen Orbrix en Valor bracht niet de gewenste inkomsten.

Hoe groot het probleem precies bij Superp is, is vooralsnog niet helemaal duidelijk. De directie is tot nog toe onbereikbaar voor commentaar. Wel blijkt uit stukken die in handen van Computable zijn, dat de SAP-dienstverlener moeite heeft de financiën rond te krijgen. Aandeelhouders staken eerder al 350.000 euro in Superp, in april wordt daar door hen nog eens twee ton bijgestort.

De restantopbrengsten uit Orbrix en Valor bedragen 350.000 euro en ook wordt de belastingschuld met een half miljoen euro verlaagd door verwachte teruggave. De kredietstand bij de bank is met 750.000 euro verlaagd, maar dat alles leidt niet tot oplossing van het probleem. Het bedrijf denkt dat nog minimaal een buffer van een half miljoen euro nodig is.

Personeelsparticipatieplan

Superp is inmiddels gestart met het zoeken naar nieuwe inkomsten. Het bedrijf wil nieuw uit te geven aandelen aan het eigen personeel verkopen om met dit personeelsparticipatieplan weer wat ‘spek op de botten’ te krijgen. De directie schat de volledige waarde van Superp op vijf miljoen euro, maar hoopt een waardering van minimaal vier miljoen euro te krijgen. Het bedrijf maakt zijn personeel lekker met het vooruitzicht dat de verwachte bedrijfswaarde eind 2010 minimaal negen miljoen zal zijn. Het bedrijf baseert zich hierbij op een winst van minimaal 1,5 miljoen euro.

Of de inkomsten uit het personeelsparticipatieplan op tijd komen om een verdere verslechtering van de financiële positie te voorkomen, valt te bezien. Net als voorgaande maanden kan Superp ook in april niet de salarissen op tijd aan het personeel uitkeren. Woensdag 28 april 2010 zijn de medewerkers verder geïnformeerd over het cashflow-tekort.

 

Meer over

Softwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    lek muur dam
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: Claude onthoudt langer, lekken groter, de omgekeerde ai-generatiekloof  (en meer)

    ai ontslag banen
    ActueelData & AI

    Kort: China hackt ook Nederland, Moskou beheert Node.js-hulpprogramma, Nvidia groeit hard (en meer)

    AchtergrondCarrière

    Willem van der Poel – Een avonturier in de techniek

    ActueelData & AI

    Ai maakt populaire programmeertalen nog populairder

    OpinieData & AI

    Van opensource naar ‘open washing’: waarom bedrijven nu misbruik maken van vertrouwen in licenties

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kingston University organiseert expositie gaming-geschiedenis

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs