Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Mamut met solide resultaat en verbeterde cashflow

29 april 2010 - 13:583 minuten leestijdActueelInnovatie & TransformatieMamut

Mamut bereikte een omzet van 126,3 miljoen Noorse Kronen (15,8 miljoen Euro) in het eerste kwartaal van 2010. Het bedrijf bereikte een EBIT van 10,1 miljoen Noorse Kronen (1,3 miljoen Euro) in vergelijking tot 11,1 miljoen Noorse Kronen (1,4 miljoen Euro) in het eerste kwartaal van 2009. Het bedrijf verbeterde haar cashflow en verbeterde de balans gedurende het kwartaal door het continu stroomlijnen van haar activiteiten, waaronder het verminderen van kosten, personeel en investeringen.

"We zien dat vele indicatoren de juiste richting op wijzen en zijn verheugd om positieve resultaten te zien van het stroomlijnen van de processen uit 2009 en 2010. Dit gecombineerd met onze sterkste productportefeuille ooit zorgt ervoor dat we goed gepositioneerd zijn voor toenemende winstgevendheid en groei in de komende kwartalen," zegt Eilert Hanoa, CEO van Mamut.

Eerste kwartaal
De Mamut Group behaalde een omzet van 126,3 miljoen Noorse Kronen (15,8 miljoen Euro) in het eerste kwartaal van 2010 in vergelijking tot 129,7 miljoen Noorse Kronen (16,2 miljoen Euro) in het eerste kwartaal van 2009.  Het bedrijfsresultaat voor afschrijvingen (EBITDA) in het eerste kwartaal van 2010 was 25,0 miljoen Noorse Kronen (3,13 miljoen Euro), in vergelijking met 26,3 miljoen Noorse Kronen (3,3 miljoen Euro) in het eerste kwartaal van 2009. Het bedrijf had aan het einde van het eerste kwartaal 2010 460 voltijd werknemers in dienst en 77,0 miljoen Noorse Kronen (9,6 miljoen Euro) in cash en cash equivalents.

Verbeterde winstgevendheid met nieuwe technologie
Mamut zal zorgen voor meer operationele flexibiliteit, vermindering van kosten, investeringen en complexiteit van infrastructuur, alsook voor veilige en snelle implementatie van nieuwe oplossingen door Microsofts nieuwe cloud services aan te bieden: Windows Azure en Microsoft Online Services. Nieuwe services gebouwd op Windows Azure vormen een natuurlijke extensie van Mamut One – een complete business oplossing, bestaande uit software applicaties, webbased services en kennis.

"Het MKB heeft behoefte aan oplossingen waarmee ze hun werkzaamheden kunnen vereenvoudigen. Mamut One bevat gehoste diensten die het MKB de flexibiliteit geeft hun benodigde bedrijfsgegevens vanaf iedere plek op ieder gewenst moment te benaderen. Doordat  bedrijven hun gehele business, en niet alleen hun boekhouding, efficiënter kunnen runnen, zorgt dat voor verbeterd inzicht, een beter begrip van hun klanten en meer gestroomlijnde processen," zegt Hanoa.

Positieve verwachting
Mamut is goed gepositioneerd voor verbeterde resultaten en verdere groei in alle markten. Het bedrijf blijft zich richten op het bouwen en uitbreiden van strategische allianties met internationale partners in de verschillende markten en vergroting van de distributie van producten en diensten. Het bedrijf voorziet een aanzienlijk groeipotentieel met Mamut One, vooral door de migratie van bestaande klantenbestanden van overgenomen bedrijven.

Mamut zal tijdens een Capital Markets Day in Oslo in juni een uitgebreidere update aangaande de strategische plannen van Mamut geven.

Het complete kwartaalrapport en de presentatie kunt u terugvinden op www.mamutinvestor.com

Meer over

Softwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Infosistema

    bizSupply: contractintelligentie die in dagen levert wat CLM-system maanden kost
    Pijl naar rechts icoon

    GS1 Nederland

    Superunie ziet GS1 PAC als krachtige tool voor delen van verpakkingsdata
    Pijl naar rechts icoon

    DataChecker

    Budbee controleert identiteit koeriers (Budbee en DataChecker)
    Pijl naar rechts icoon

    AmeXio

    Modernisering van het digitale platform van Sligro Food Group (AmeXio en Sligro Food Group)
    Pijl naar rechts icoon

    E-Mergo BV

    Van dashboards naar datagedreven alerts met Power Platform (E-Mergo en Lavans)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Siemens presenteert autonome industriële ai-agent

    Innovatie & Transformatie

    Schaeffler wint Hermes Award 2026 voor hulpplatform humanoïde robots

    shutterstock_2577081363 Gorodenkoff
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Accenture legt accent op robotica, Sans geeft Navo lesje cy­ber­weerbaarheid (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    It-outsourcing blijft groeien; vraag naar insourcing ook

    De overstap deel 3
    Innovatie & Transformatie

    Consortia maken opensource volwaardig alternatief voor big tech

    Cloud & Infrastructuur

    Datacenter-bedrijf Goodman eist MW-aansluiting van TenneT

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs