Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Eurofiber richt zich op verschillende partners

17 mei 2010 - 14:31ActueelCloud & InfrastructuurEurofiber

Eurofiber, aanbieder van glasvezelnetwerken, heeft al een tijdje een officieel partnerprogramma. Dit is gericht op telco’s, service providers en system integrators die hun klanten diensten via het netwerk van Eurofiber aanbieden.

Eurofiber is oorspronkelijk begonnen als aanbieder van dark fiber; dat waren glasvezelnetwerken waar de klant zelf belichtingsapparatuur op moest zetten. Tegenwoordig heeft het daarnaast ook een breedband ethernet netwerk in Nederland dat alle steden en zakencentra verbindt. Waar geen netwerk is, kan na graafwerkzaamheden alsnog een netwerk worden aangeboden. Daarop kunnen diverse partners hun diensten aanbieden, zoals managed services van bijvoorbeeld applicaties en desktops.

Aan het roer van Eurofiber staan managing directors Alex Goldblum en Bart Oskam. De laatste zegt dat Eurofiber alleen dataverbindingen aanbiedt. ‘De core bestaat uit Cisco-apparatuur, de on-premise apparatuur is van het Israëlische MRV en de dwdm-oplossing is van Infinera. Partners kunnen daarop zelf hun IT- en telecomdiensten bouwen, want dat doet Eurofiber niet. Dit in tegenstelling to partijen zoals BT, Ziggo en UPC, of Tele2 en KPN, die ook diensten via hun netwerk aanbieden. Wij bieden ons netwerk aan via een webshop en via partners. De partners die gekoppeld worden aan het netwerk van Eurofiber, zijn als volgt ingedeeld: Ambassador Partner, Extender Partner (zoals QI ICT en Signet) en Integrator Partners (zoals HP en Esprit XB). Service providers (zoals InterConnect) hebben een aparte status.’

Partners die meedoen aan het partnerprogramma hebben toegang tot een portal waar ze precies zien in welke regio ze gebruik kunnen maken van het netwerk van Eurofiber. Oskam: ‘Via een tool kunnen ze snel een offerte maken die als pdf wordt opgemaakt. Partners kunnen dan hun klant een netwerk bieden met hun eigen hardware, software en diensten, zoals SaaS of clouddiensten.’ Een contract met Eurofiber duurt in de regel drie jaar. Een contract voor een jaar kan ook, maar dan geldt er een toeslag. Klanten hebben volgens Oskam steeds meer behoefte aan bandbreedte. Samen met partners wil hij daar met het partnerprogramma op in springen.

Goldblum zegt dat hij ook een aantal specifieke segmenten met partners wil bedienen. ‘We werken al samen met een aantal partners in de gezondheidszorg. Ook zijn het onderwijs en energie- en andere utility bedrijven interessante groeimarkten, net als bedrijven uit de middenmarkt.’

Meer over

NetwerkbeheerTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Heibel binnen OR van ASML leidt tot breuk

    Overheid

    DigiD-beheerder Solvinity in beroep tegen overname-verbod

    Data & AI

    SpaceX koopt Cursor-maker Anysphere voor 60 miljard

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Unilever geeft met Accenture gas op twins, noodpatch Oracle voor Peoplesoft (en meer)

    Contract, partner
    Data & AI

    TCS en DXC worden Global Premier-partner van Anthropic

    ai cyclotron
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Europese netwerktech-alliantie ziet licht, Futureproof Group lijft WSB Solutions in (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs