Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

‘Bedrijfsnetwerk kan WK-streaming prima aan’

11 juni 2010 - 14:143 minuten leestijdActueelCloud & Infrastructuur
Diederik Toet
Diederik Toet

De capaciteit van moderne bedrijfsnetwerken is in veel gevallen voldoende om overbelasting door het wereldkampioenschap voetbal te voorkomen. Wel ontstaan capaciteitsproblemen bij de centrale internettoegang, waar de streams het bedrijf binnenkomen. Dat verwachten de netwerkexperts van Computable. ‘De gateway en omliggende netwerken maken een goede kans om dicht te slibben’, waarschuwt Arjen Verhiel van Logica.

De experts zijn eensgezind over de problemen die kunnen ontstaan als medewerkers tijdens werktijd een voetbalwedstrijd van Oranje via het internet willen volgen. Zeker moderne bedrijfsnetwerken kunnen de gevraagde bandbreedte gemakkelijk leveren, maar de internetverbinding krijgt het zwaar te verduren.

Netwerk is niet het probleem
‘Het gaat hier om organisaties die ict en netwerken gebruiken voor hun dagelijkse werkzaamheden’, zegt Eric van der Palen van Netboosters. ‘Het probleem is niet zozeer de interne belasting van het lan (het lokale bedrijfsnetwerk, red.) zelf, omdat dit vandaag de dag modern en high-speed is, volledig geswitched.’

Ad Koolen van Avensus is het met hem eens: ‘Over het algemeen zal op het LAN geen probleem ontstaan doordat de LAN-poorten momenteel toch wel een snelheid van 10 Mbps naar de cliënts hebben terwijl de videostream, die over internet binnenkomt, een bandbreedte vraagt van tussen 128 kbps tot misschien hooguit 512 kbps.’

Zelfs als het bedrijfsnetwerk alleen unicast datastromen toestaat, is er geen netwerkprobleem, legt Fred Rabouw van Cisco uit. Unicast betekent dat het dataverkeer is gericht op telkens één werkstation en dus voor elke kijker apart van internet wordt gehaald. ‘Zelfs dan is het totale verkeer is misschien wel 100 tot 500 megabits per seconde, maar voor de core van een modern bedrijfsnetwerk is dat vrijwel niets.’ Tegenover unicast staat multicast, waarbij één stream vanaf het internet wordt geleid naar meerdere computers op het netwerk.

Internetverbinding kan vollopen
De internetverbinding en wide-area networks (wan) kunnen tijdens de wedstrijden echter wel vollopen, waarschuwt Dick Hoogendoorn van Legian. ‘Dat is afhankelijk van de dagelijks gebruikte capaciteit en de ingestelde quality of service (QoS).’ Hij wijst erop dat bedrijfsapplicaties daardoor ook met een verminderde beschikbaarheid te maken krijgen.

De netwerken van veel grote providers zijn echter niet gedimensioneerd om een massale langdurige download of stream te ondersteunen, zegt Ger Bakker van Unet. ‘Een netwerk als dat van Ziggo is waarschijnlijk gedimensioneerd op gemiddeld 80 kbps per klant. Als dan meer dan 8 procent van de klanten langdurig 1 mbps gaan streamen, zal het netwerk congestie vertonen, zichtbaar als blokjes in het beeld of volledig verlies van signaal.’

Meer over

NetwerkbeheerNetwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Open Webconcept levert AI-oplossing vo...

    Hoe bescherm je persoonsgegevens in documenten die je als overheid wil delen of hergebruiken? Het project ‘Anonimiseren met LLM’ –...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    TPU
    Data & AI

    Kort: Google en Anthropic in tpu-deal van vele miljarden, Clippy is Back! (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Personeelskosten en cloudgebruik drijven ict-kosten gemeenten op

    OpenAI atlas
    Data & AI

    Hello Atlas, bye bye Chrome?

    Cloud & Infrastructuur

    Chipconflict tussen Nederland en China legt VW-fabrieken lam

    Cloud & Infrastructuur

    Checklist overstappen naar Europese cloudomgeving

    cloud zonder geheugen
    Cloud & Infrastructuur

    In de cloud zonder geheugen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs