Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Alex Bausch

Enterprise consumerization, een zegen voor ICT

22 juni 2010 - 08:104 minuten leestijdOpinieCloud & Infrastructuur
Alex Bausch
Alex Bausch

Het gebruik van smartphones maakt mensen mobieler waardoor ze overal kunnen werken, thuis, onderweg of op het vakantieadres. Vooral de generatie (Y) werknemers zijn gewend aan deze nieuwe manier van werken en verwachten van hun collega’s en werkgevers dat zij de tools die ze thuis hebben ook op het werk mogen gebruiken. 'Enterprise consumerization’ is een lifestyle-verandering waarbij werk/privé steeds meer in elkaar overlopen en de mobiele werker leert omgaan met een nieuwe ‘tijdsbeleving’ doordat mobiele apparaten nieuwe functies aankunnen. De keuzevrijheid die medewerkers graag willen heeft een prijs. Vanuit het oogpunt van beveiliging, corporate governance en compliancy is het voor bedrijven moeilijk om deze persoonsgebonden toestellen binnen bestaand beleid in te voegen. Door de explosieve smartphonegroei neemt nu ook ‘mobility as a service’ een grote vlucht waardoor de anywhere & anytime-beleving nog beter tot zijn recht komt.

Vanuit overheid en bedrijfsleven wordt steeds meer ‘het nieuwe werken' gepropageerd. De definitie voor het nieuwe werken is ‘plaats- en tijdonafhankelijk werken door middel van rechtstreekse (real-time) toegang tot informatie en tools welke tot voor kort alleen met de pc bereikbaar waren'. De ontwikkeling rond het nieuwe werken gaat verder dan alleen het uitdelen van pc's voor thuiswerkdoeleinden.

Mobility maakt mensen productiever. Bij ict-projecten is de nieuwe tendens om niet alleen naar kostenbesparingen te kijken, maar ook naar verhoogde productiviteit. Mobility wordt in dit verband steeds vaker als ‘productivity gain' instrument gepositioneerd waarbij het nieuwe werken in de praktijk wordt gebracht en ‘verloren uurtjes' optimaal worden ingevuld.

Steeds meer bedrijven hebben de illusie losgelaten dat zij bepalen welke smartphone de medewerkers moeten gebruiken. In plaats daarvan geven zij een persoonsgebonden budget waarmee hij/zij een toestel mogen aanschaffen naar keuze. Dit beperkt zich niet alleen tot de smartphone maar vaak ook de laptop. De grote vraag is hoe de ict-beheerders met de deze keuzevrijheid omgaan. Onderzoek toont aan dat het merendeel van de bedrijven de persoonlijke toestellen (nog) niet ondersteunen en maar langzaam met de nieuwe realiteit leren leven.

De keuzevrijheid die medewerkers graag willen heeft een prijs. Meer functionaliteit op de smartphone, naast e-mail ook crm en vele andere toepassingen, maken dat de beheerskosten stijgen. Bovendien is het vanuit het oogpunt van beveiliging, corporate governance en compliancy voor bedrijven moeilijk om deze persoonsgebonden toestellen binnen bestaand beleid in te voegen waardoor het risico van bedrijfsgeheimen op straat toeneemt.

De risico's rond mobiel werken zijn terug te voeren op 1) verlies of diefstal van bedrijfsgevoelige gegevens, 2) ongeauthoriseerd gebruik of toegang tot interne systemen, 3) ongecontroleerde consumenten applicaties op het werk (spyware) en 4) het verlies van controle over de eindgebruikersapparaten. De zogenaamde ‘anywhere enterprise' heeft dus een aantal belangrijke uitdagingen op te lossen voordat het nieuwe werken goed en veilig ingevoerd kan worden.

Een ander serieus probleem is dat er zoveel verschillende toestellen en mobiele platformen zijn, waardoor de ict-afdeling verschillende tools gebruiken om een en ander te kunnen beheren en beveiligen. Inmiddels zijn er zeven verschillende mobiele platformen die naar verwachting in de komende jaren de markt voor mobiele apparaten zullen veroveren. Verschillende analysten hebben hun voorspellingen gedaan, maar het ziet er niet naar uit dat hier op korte termijn verandering in gaat komen. Uit onderzoek is gebleken dat ongeveer de helft van alle ondernemingen meer dan één mobiel platform, dus verschillende soorten mobiele apparaten, ondersteunen.

Vanuit de cloud computing-trend hebben software as a service (SaaS), infrastructure as a service en platform as a service veel aandacht gekregen. De ontwikkeling van cloud computing, waarbij de gebruiker diensten online afneemt van de provider, nemen hand over hand toe. Partijen als Salesforce en Google bieden sinds jaar en dag online toepassingen aan. Inmiddels is cloud computing gemeengoed geworden. Met name door de explosieve groei van smartphones en andere mobiele apparaten neemt nu ook ‘mobility as a service' een grote vlucht waardoor de anywhere & anytime-beleving nog beter tot zijn recht komt.

Meer over

GovernanceSmartphones

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Nationale Politie
    ActueelOverheid

    Politie tijdens NAVO-top beter voorbereid op uitval van C2000

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Europese it moet nú regie pakken

    OpinieData & AI

    Maak ai saai!

    ActueelData & AI

    Cisco sorteert voor op komst van ai-agenten

    AchtergrondData & AI

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert Nederland

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Meer spreiding datacenters door knelpunten

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs