Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Blue Coat breidt verdediging in WebPulse-dienst uit

23 september 2010 - 10:043 minuten leestijdActueelSecurity & AwarenessBlue coat

Blue Coat Systems, speler op het gebied van Application Delivery Networking, kondigt de uitbreiding aan van de verdediging tegen malware binnen de webgebaseerde WebPulse-dienst om klanten een snellere en meer volledige bescherming te bieden tegen internetbedreigingen. De nieuwe verdedigingsmechanismen in WebPulse zijn direct beschikbaar voor alle gebruikers; zij hoeven hiervoor geen software te downloaden of bij te werken.

Blue Coat heeft een mal-PDF scanner ontwikkeld en toegevoegd aan de WebPulse-dienst om gebruikers te beschermen tegen misbruik door bronnen die kwaadaardige PDF-bestanden toevoegen die handig gebruik maken van kwetsbaarheden in Acrobat en Acrobat Reader. Deze scanner geeft direct een sein over mal-PDF- en verdachte PDF-bestanden zodat deze nader onderzocht kunnen worden. De mal-PDF scanner beschermde WebPulse-gebruikers onlangs tegen verschillende aanvallen met kwaadaardige PDF-bestanden die een geïnfecteerde advertentieserver probeerde toe te voegen aan onschuldige websites.

Om nog meer informatie te verkrijgen over kwaadaardige en verdachte content, heeft Blue Coat een malscript detector toegevoegd aan de achterliggende processen van de WebPulse-dienst. De detector logt JavaScript van de miljoenen webpagina’s die iedere dag opgevraagd worden. Met deze informatie kunnen de onderzoekers van Blue Coat vaststellen welke kenmerken een teken zijn van verdacht gedrag en op basis daarvan de juiste verdediging creëren. Deze nieuwe detector beschermde WebPulse-gebruikers onlangs tegen een netwerk van verdachte downloadsites die gebruik maakten van een zwaar versleutelde, onechte antivirusscanner.

Deze nieuwe verdedigingsmechanismen zijn een aanvulling op de bestaande verdedigingstechniek van WebPulse, zoals malware signature en gedragsscanners, malware gedragsanalyses en statistische analyses, phishing detectie, algoritmes voor internetreputatie en informatiebronnen van derden om nieuwe en onbekende content te classificeren, malware te identificeren en meer gebruikers te beschermen. Om de snelheid bij te houden waarmee kwaadaardige sites hun domeinnamen wijzigen, is de WebPulse-dienst van Blue Coat ook uitgerust met geavanceerde vingerafdrukmodules die snel ontdekken dat gelijksoortige sites verschijnen op nieuwe servers.

Jerome Waaldijk, Regional Sales Manager Benelux van Blue Coat Systems: "De snelheid waarmee malware en kwaadaardige content evolueert, vereist een verdedigingslinie die net zo snel ontwikkelt. De WebPulse-dienst van Blue Coat beschermt ruim 70 miljoen gebruikers direct met een verdediging die snel uitgebreid wordt zodra nieuwe bedreigingen zich voordoen."

Terwijl internetbedreigingen zich snel blijven ontwikkelen en nieuwe kwaadaardige content dagelijks toegevoegd wordt aan internet, is het belangrijk dat internetverdediging net zo flexibel is. Alleen al in de afgelopen 90 dagen heeft Blue Coat ruim 100 nieuwe detectieregels toegevoegd aan de WebPulse-dienst om kwaadaardig verkeer te stoppen, zoals botnets en exploit kits, en nog sneller nieuwe en onbekende content te identificeren. Circa 65 procent van deze nieuwe regels zijn ontworpen om malware en de bronnen daarvan te identificeren, waarbij ze zich meestal richten op verkeer van een specifieke malwarekring of botnet. De malware-experts van Blue Coat analyseren continue informatie uit de WebPulse-dienst om deze detectieregels te verfijnen en uit te breiden, zodat klanten geen experts in internetverdediging hoeven te worden.

Meer over

Netwerkbeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Actuele cyberdreigingen in kaart gebracht

    Een uitgebreid threat report (2026) met trends, tactieken en risico’s voor complexe IT-omgevingen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    inQdo

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Cloud is volwassen, de advisering nog...

    Cloud is volwassen geworden, maar de belofte is voor veel organisaties nog niet ingelost: complexiteit neemt toe, kosten vallen tegen en onafhankelijk advies is schaarser dan het lijkt. Cloudspecialist inQdo...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Inloggen is het nieuwe hacken
    Security & Awareness

    Inloggen is het nieuwe hacken

    Cover ezine mei 2026
    Security & Awareness

    Nieuw e-zine: Digitale soevereiniteit in de praktijk

    Security & Awareness

    De zwakste schakel telt

    Security & Awareness

    ‘Ai net zo goed in phishen als mensen’

    Data & AI

    Kort KickstartAI verlengt samenwerking met oprichters, Dave Maasland verkoopt bedrijf aan Eset (en meer)

    Security & Awareness

    Hadrian vindt in recordtijd ernstige overheidslekken met goedkope ai

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs