Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Brabants historisch archief kiest Blu-ray

28 september 2010 - 06:53ActueelCloud & InfrastructuurDISC
Witold Kepinski
Witold Kepinski

Het ict-team van het Brabants Historisch Informatie Centrum (BHIC) in 's-Hertogenbosch was op zoek naar een ict-oplossing voor duurzame opslag van statische data. Deze data worden af en toe nog geraadpleegd. Door deze van het storage area network (san) te verwijderen, blijft daar meer ruimte over voor nieuwe data. De keuze is gevallen op een DISC Blu-raysysteem, meldt het ict-team van het BHIC.

Vooral de duurzaamheid van het Blu-raysysteem in combinatie met de ruime opslagcapaciteit (en uitbreidingsmogelijkheid) heeft hieraan bijgedragen, aldus het BHIC. Het gekozen Blu-raysysteem heeft een capaciteit van 13TB en kan later nog worden uitgebreid. Het systeem wordt aangestuurd met de hierarchische storagemanagementsoftware van Qstar Technologies. Deze zogeheten HSM draait op een QStar server (SntryStr 6000) met 6TB aan harddisk storage voor de tijdelijke opslag en cachefunctie waarop het platform is geïntegreerd. Deze zorgt er voor dat de te archiveren data op de juiste wijze naar het Blu-raysysteem worden verplaatst. Deze hsm-migratieoplossing biedt volledige transparantie naar de netwerkgebruikers.

In het maken van automatische kopieën van de Blu-ray discs die als master back-up dienen, is ook voorzien. Met deze oplossing kunnen alle digitale bestanden zoals born-digital documents (die bij aanvang reeds digitaal zijn), scans, documenten vanuit een DIV-systeem, foto's (historisch beeldmateriaal) en alle andere documenten, veilig en duurzaam worden opgeslagen.

Het BHIC is ontstaan uit de fusie van het Rijksarchief in Noord-Brabant, het Streekarchief Langs Aa en Dommel en het Streekarchief Brabant Noordoost.

Meer over

ArchiveringSANStorage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    5 reacties op “Brabants historisch archief kiest Blu-ray”

    1. mm schreef:
      29 september 2010 om 13:47

      Dat ‘duurzaam’, daar moet je niet te sterk in geloven. Wellicht duurzamer dan sommige andere oplossingen, maar zeker niet failsafe. Een krasje, wat vocht, vingerafdrukken die je niet wegkrijgt zonder krasjes te veroorzaken, een schimmel, een brandje (bijv. door blikseminslag) of diefstal: weg gegevens. Verder werden voor CDR’s ook gigantisch lange duurzaamwaarden gegeven – die bleken ook niet te kloppen.

      Backups maken is dus inderdaad het toverwoord. Er zijn meerdere backups nodig, en die wil je ook periodiek testen (bijv. in een gebouw elders).
      Het zou de eerste keer niet zijn dat, nadat het origineel faalde, er geen goede backup voorhanden bleek te zijn.

      Login om te reageren
    2. JLM Verhoven schreef:
      30 september 2010 om 09:31

      Duurzaam moet in dit verhaal ook worden bezien in het kader van onder andere warmteontwikkeling/energieverbruik. Een optische datadrager verbruikt net als een tape geen energie en ontwikkel dus geen warmte. Dat past weer prima in een “duurzaam ondernemen” oplossing.
      Daarnaast staat in het artikel dat de Blu-ray onderdeel is van een HSM omgeving. Een back-up maken van data op het Blu-raysysteem kan hier dus onderdeel van uit maken.

      Login om te reageren
    3. Wouter schreef:
      30 september 2010 om 10:50

      “Duurzaam moet in dit verhaal ook worden bezien in het kader van onder andere warmteontwikkeling/energieverbruik.”

      Ik kan het voor dit geval niet ontkrachten, maar dat wordt er in archiefterminologie nooit mee bedoeld, en ik zie in dit artikel ook geen aanwijzingen dat dat hier wel het geval is.

      Vind dit overigens vooralsnog niet zo’n logische keuze, zo geweldig is volgens mij de penetratiegraad van Blu Ray nog niet, misschien blijkt dit binnenkort toch weer een tussentechniek te zijn?

      Login om te reageren
    4. JLM Verhoven schreef:
      1 oktober 2010 om 11:14

      “Duurzaam digitaal werken betekent:
      het op zodanige wijze vastleggen, bewaren, beheren en beschikbaar stellen van digitale documenten (in de brede zin van het woord), dat deze ook na verloop van tijd raadpleegbaar, toegankelijk en authentiek zijn.”

      Bovenstaande is de definitie vanuit het Nationaal Archief en Blu Ray kan aan deze stelling voldoen. Of Blu Ray een verstandige keuze is? Dan zul je de term “na verloop van tijd” concreter moeten maken.

      Login om te reageren
    5. Wouter schreef:
      4 oktober 2010 om 07:28

      De keuze van de drager vormt maar een vrij klein onderdeel van het ‘digitaal duurzaam werken’, het is leuk als die Blu-Ray het na bijvoorbeeld vijftig jaar nog zou doen, maar of je dan nog iets met je data kunt is een tweede. Daar zijn inmiddels boeken over vol geschreven en de verwachtingen zijn weinig hoopvol voor de lange termijn.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    osapiens

    Hoe Solo midocean van duurzaamheidsregels een groeikans maakt (Osapiens)
    Pijl naar rechts icoon

    AI Flitsmeester

    Interactieve flitskaarten (AI Flitsmeester)
    Pijl naar rechts icoon

    AgentsLab

    AgentsLab
    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    Genesys Cloud Agentic Virtual Agent powered by LAMs (Genesys Cloud)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Museum Volkenkunde kiest Blu-ray systeem

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    100GB Blu-ray drives van DISC Benelux

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Nieuwe storage maakt historie toegankelijker

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    PQR vernieuwt ICT Brabants historisch archief

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs