Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Groei Afas zet door in derde kwartaal 2010

13 oktober 2010 - 12:45ActueelSoftware & DevelopmentAfas
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

Afas ERP Software zegt een goed derde kwartaal achter de rug te hebben. De omzetgroei bedroeg 10 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar en het nettoresultaat steeg evenredig mee. De omzet uit dienstverlening is echter wel afgenomen, als gevolg van kortere implementatietrajecten, Afas Online en terughoudendheid in de markt. Het vierde kwartaal wordt positief ingeschat, zowel in omzet als resultaat. Naar verwachting zal de groei van de Leusdense softwareleverancier over heel 2010 uitkomen op 15 procent.

De vooruitzichten in de markt zijn goed. Afas signaleert dat bij steeds meer bedrijven in uiteenlopende branches ruimte ontstaat om te investeren in de automatisering van interne bedrijfsprocessen. De orderportefeuille van de softwareleverancier is op dit moment dan ook goed gevuld, zeker gezien de tijd van het jaar. Over het hele boekjaar is de verwachting dat er resultaten worden behaald die in lijn liggen met de eerder uitgesproken verwachting van 15 procent omzet- en resultaatgroei.

Sinds de introductie van Profit 2011 in mei van dit jaar, is inmiddels 40 procent van de klanten overgestapt op deze nieuwe versie. Alle nieuwe klanten van Afas worden tegenwoordig ook direct op de online-versie van Profit 2011 geïmplementeerd. Het grote voordeel voor de klant is dat er meteen gestart kan worden en de implementatie niet afhankelijk is van nog aan te schaffen hardware. Maakt de klant vervolgens de keuze om op Afas Online te blijven werken, dan werkt hij altijd met de laatste versie, hoeft hij geen updates en patches meer te installeren, is hij zeker van een automatische back-up en heeft hij bovendien recht op online applicatiebeheer. Inmiddels werkt 30 procent van alle klanten via Afas Online.

Daarnaast kiezen nieuwe klanten massaal voor de huurvariant van Afas Profit. De reden hiervoor is dat zij hierbij geen eenmalige investeringen hoeven te doen, maar een vast bedrag per maand betalen. Ook de buitenlandse vestigingen in België en op de Nederlandse Antillen verlopen volgens planning en laten dezelfde trends zien.

Om op termijn de groei te kunnen faciliteren, heeft Afas overeenstemming bereikt met Equens over de aankoop van een stuk grond tegenover het huidige kantoor in Leusden. Op deze plek was voorheen de Bankgirocentrale van Equens gevestigd. De aankoop is een lange termijn investering en past binnen de plannen van Afas om gehuisvest te blijven in Leusden.

Meer over

Softwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Resultaatgericht Samenwerken (RGS).

    RGS is een gestructureerde methode die vastgoedprofessionals direct ondersteunt bij kwaliteitsverbetering, kostenefficiëntie en verduurzaming.

    Computable.nl

    De principes van cloud-native techniek

    Cloud-native technologieën voegen flexibiliteit, schaalbaarheid en beveiliging toe en verlagen de operationele kosten voor de IT-omgeving. Hoe dragen Kubernetes, KEDA en AKS hieraan bij?

    Meer lezen

    ActueelData & AI

    Europese beurzen voor grensverleggend UvA-onderzoek in it

    AchtergrondSoftware & Development

    License to bill

    AchtergrondData & AI

    Ai-bedrijf Braincreators stelt de mens weer centraal in nieuwe koers

    ActueelSoftware & Development

    Europese tech hongert naar Navo-orders

    ActueelOverheid

    Gemeente Breda verruilt Centric voor Unit4

    ActueelSoftware & Development

    Kort: Elastique op Sri Lankaans avontuur, Panasonic helpt The AA, Main koopt Carwise-duo (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs