Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

De Rode Spin op de voet volgen

Peter Ambagtsheer
20 december 2010 - 11:323 minuten leestijdOpinieInnovatie & Transformatie

Wat een ellende op het spoor. Bij een paar vlokjes sneeuw vallen de eerste treinen al uit. En wat een gedoe op de weg. Drie sneeuwvlokjes en Nederland staat vast. Maar er is hoop. De rode spin die over het wegennet loopt is goed te volgen. Data- en applicatie integratie geeft steeds betere Online Realtime Informatie.

Bij het vallen van de eerste sneeuwvlokken is het direct hommeles op het Nederlndse spoor- en wegennet.  Tien jaar geleden zou je graag betalen voor online, actuele informatie. Jammer dat de NS-site op juist zo'n moment even niet thuis geeft. En waar men er in het buitenland op voorbereid is en er een mouw aan past, zoals door op lokale wegen met gravel en rollsplit te strooien als zout niet meer helpt, daar blijven we in Nederland zout rondstrooien. Glad of niet, in Nederland gaan automobilisten en vrachtautochauffeurs doodgemoedereerd zonder winterbanden de weg op. Dat maakt het zeer nuttig om voor vertrek even 'online' en 'realtime' te kijken, waar deze waaghalzen hun Nemesis hebben gevonden. Want de tijd dat je bij het filenieuws op de radio overzicht kreeg, is al lang voorbij.

Fileleed

Steeds meer gegevens -in dit geval verkeersgegevens – blijken goed te integreren, doordat ze synchroon optreden. Natuurlijk zijn er al diverse sites zoals ANWB, mkb-filenieuws.nl, en tegenwoordig ook route.tomtom.nl. Waar ANWB en mkb-fileniews zich baseren op meet-lussen in de weg en secundaire informatibronnen, gaat tomtom nog een streepje verder.
Filevorming zorgt dat je telefoon zich langzaam voortbeweegt. Dat gegeven is bruikbaar om te zien waar de files staan. Als abonnement in je autonavigatie is dat een betaalde dienst. Maar thuis achter de pc is de informatie gratis beschikbaar. Waar Philips en Douwe Egberts de Senseo uitvonden, daar hebben TomTom en Vodafone hun eigen Senseo uitgevonden. We kunnen de Rode Spin nu live zien rondkruipen.

Heinrich Harrer bedwong met zijn vrienden in 1938 de Eiger Noordwand en schreef er een spannend boek over, een aanrader trouwens, 'de Witte Spin'. Jezelf in het verkeer of openbaar vervoer begeven bij de huidige winterse kou vergt bijna even grote heldenmoed en doorzettingsvermogen. Het aardige is dat er nu wel zoveel informatie – mobiel – voorhanden is, dat op dat vlak mensen in elk geval wel realtime de situatie kunnen beoordelen. Menig automobilist is beter geïnformeerd dan de doorsnee conducteur. Waar KNMI en de buienradar nog niet (of te laat) aangeven waar het precies sneeuwt, kan je dat aan de fileberichten wel goed zien. Ironisch genoeg zie je aan de gemiddelde snelheid van route.tomtom.nl eerder waar het sneeuwt, dan aan de weerberichten. Al snel tekent zich op de file sites een rood patroon van fies af. De rode spin kruipt met de sneeuwbuien mee over de Europese wegenkaart. Super precies tot op sluiproutes en kleine landweggetjes kan je precies zien waar je beter weg kunt blijven.

Dat is de grote belofte voor de komende jaren: met meer data-integratie komt nuttige informatie beschikbaar die we kunnen gebruiken om een weg te vinden tussen de vele opstoppingen, blokkades en uitgevallen voertuigen. Voor vertrek even een blik op de Rode Spin werpen. Wel zo handig. Want de Rode Spin is graag in Nederland. Hier voelt hij zich thuis. Bookmarken dus. Veilige feestdagen!

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Eén reactie op “De Rode Spin op de voet volgen”

    1. Pascal schreef:
      23 december 2010 om 15:06

      Over de Rode Spin is ook een boek (boekenreeks) verschenen
      Pim Pandoer van Carel Adriaan Beke.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ActueelOverheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    AchtergrondData & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ActueelData & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs