Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Werkgever slaat kerstborrel liever over

20 december 2010 - 11:01ActueelCarrière
Heleen van Roon
Heleen van Roon

Werkgevers houden tijdens de feestdagen liever hun geld in de zak. Eén op de vijf bedrijven organiseert dit jaar een kerstborrel, blijkt uit cijfers van Nationale Vacaturebank. Andere borrelgelegenheden lijken nog wel populair te zijn.

De onderzoekers van de vacaturebank ondervroegen ruim duizend werknemers en werkgevers. 'Nu de economie weer aantrekt, zou je verwachten dat werkgevers weer geld durven uit te geven aan bedrijfsactiviteiten', zegt Mark Borgman van de vacaturebank. 'Maar blijkbaar houden sommige werkgevers nog de hand op de knip.' Jammer, vindt Borgman, want zulke gelegenheden zouden goed zijn voor de werksfeer.

Vrijdagmiddagborrel

Eén op de drie werkgevers organiseert nooit een kerstborrel. Chief executive officer Jan Aleman van applicatieontwikkelingsbureau Servoy is daar één van. Hij houdt het liever bij de wekelijkse vrijdagmiddagborrel. 'Komend jaar gaan we ook elke maand klanten uitnodigen om informeel met onze ontwikkelaars te praten over hun applicaties', aldus Aleman.

Ook consultancybedrijf Jira ICT slaat de kerstborrel over. Dit bedrijf kiest voor een informele bijeenkomst na de jaarwisseling, omdat het bedrijf dan naar een nieuw pand verhuist.

In de kroeg

Directeur Fred van den Berk van detacheringsbureau Arrendum lijkt een van de weinige werkgevers die echt uitpakken tijdens de kerstdagen. Twee keer per jaar organiseert hij een borrel voor het bedrijf, waarvan één met kerst. Van den Berk: 'Het is een mooie gelegenheid om de kerstpakketten uit te delen.' Dat doet hij overigens gewoon in de kroeg. 'Daar borrelen we altijd dus dat zijn de kosten niet. Bovendien, als je als bedrijf geen budget meer hebt om vijftien euro per medewerker aan drank te besteden, dan moet het wel echt crisis zijn.'

Overigens voelen werknemers er weinig voor tijdens de kerstborrel een praatje te maken met de baas. De meeste personeelsleden (62 procent) houden het bij hun directe collega's. Borgman: 'Weinig werknemers praten tijdens de borrel met hun baas. Misschien zijn ze bang dat collega's vinden dat ze slijmen of om met een borrel te veel op rare dingen tegen de directeur te zeggen.'

Gespreksonderwerpen tijdens de kerstborrel

Privéonderwerpen (35 procent)
Het werk (27 procent)
De laatste roddels (24 procent)
Bedrijfsresultaten (12 procent)

bron: nationalevacaturebank.nl

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    SureSync en Logius genomineerd voor Co...

    SureSync is dit jaar trots op drie nominaties bij de Computable Awards 2025. Eén van de meest opvallende nominaties is...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Onverantwoord gedrag kostte Chinese bestuurder Nexperia de kop

    Inkoop, procurement
    Governance & Privacy

    KPN-inkoopschandaal blootgelegd

    Carrière

    Laatste weekeinde om te stemmen voor de Computable Awards!

    Carrière

    HeadFirst pleit voor bredere blik op it-talent

    Security & Awareness

    Clingendael vreest grootschalige ronseling van Nederlandse tiener-spionnen

    Anouk Vos
    Carrière

    Hoe kan het dat deze partijen elkaar gevonden hebben?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs