Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Citrix boekt solide groei over 2010

28 januari 2011 - 20:30ActueelWerkplek & BeheerCitrix
Diederik Toet
Diederik Toet

Virtualisatieleverancier Citrix heeft 2010 afgesloten met een nettowinst van ruim 277 miljoen dollar bij een omzet van bijna 1,9 miljard. De winst is 45 procent hoger dan in 2009 en de omzet 16 procent. Vooral de omzet uit technische dienstverlening groeide flink (31 procent). In de regio Europa, Midden-Oosten en Afrika liet het bedrijf minder omzetgroei zien dan in Noord- en Latijns Amerika en in Azië Pacific.

Behalve bij de technische dienstverlening zag Citrix zijn omzet ook bij andere activiteiten toenemen. Zo groeide de verkoop van nieuwe licenties met 15 procent, de verkoop van licentie-updates met 13 procent en de verkoop van online diensten zelfs met 17 procent.

In de regio van Europa verkocht Citrix 8 procent meer dan in 2009. Dat is een opmerkelijk minder grote omzetstijging dan in de andere regio’s. In Noord- en Latijns Amerika groeide de omzet met 20 procent en in Azië Pacific zelfs met 21 procent.

Collaboration en desktopvirtualisatie
De leverancier van virtualisatiesoftware legt zich in 2011 toe op web collaboration, de online samenwerking binnen organisaties die via cloud computing verloopt. Bovendien hoopt de onderneming dat desktopvirtualisatie gemeengoed wordt. Daarmee wordt de volledige digitale werkplek van een medewerker aangeboden vanuit een of meerdere centrale servers.

Het Amerikaanse Citrix is een grote speler op het gebied van virtualisatie. Die technologie is volgens onderzoekers van Gartner na cloud computing de belangrijkste besparingsoplossing voor ict-afdelingen. Ook andere bedrijven, zoals VMware, Microsoft en Quest, zijn actief op de markt voor virtualisatie.

Overnames
Citrix deed in 2010 enkele grote overnames. In maart werd leverancier van beheersoftware Paglo overgenomen, in augustus een vergelijkbare leverancier VMLogix en eind december de aanbieder van online samenwerkingssoftware Netviewer.

Meer over

Besturingssystemen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Staat van Digitale Connectiviteit binnen de Bouw- en Installatiebranche 2025

    Digitale connectiviteit is de kern van veel processen in de bouw en volgens insiders van strategisch belang voor de toekomst van de sector. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Overname E-Storage is voor PQR strategische zet in bescherming klantdata

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    HP en de rode lijn van Fantasia naar The Future of Work

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    Pax8 schudt met cloud-marktplaats de distributiewereld op

    OpinieSecurity & Awareness

    Wanneer elke seconde telt: voorbereid zijn op een cyberincident

    OpinieWerkplek & Beheer

    Werkapparatuur: top 5 ergernissen (en hoe ze te voorkomen)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs