Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Atos verdrievoudigt winst bij dalende omzet

16 februari 2011 - 10:22ActueelInnovatie & TransformatieAtos
Diederik Toet
Diederik Toet

Het Frans-Nederlandse ict-dienstenbedrijf Atos Origin ziet zijn nettowinst over 2010 verdrievoudigen ten opzichte van crisisjaar 2009. De winst steeg van 36 miljoen naar 118 miljoen euro. De omzet nam in dezelfde periode echter met 2 procent af van ruim 5,1 naar net 5 miljard euro. Ook in de Benelux groeide de winst bij een krimpende omzet. Vooral de Nederlandse tak van Atos Consulting kreeg het in 2010 zwaar te verduren. Dat blijkt uit het jaarverslag over 2010.

De winststijging in de Benelux is voornamelijk te danken aan de divisie Managed Services. Dat grootste bedrijfsonderdeel van Atos Origin in de Benelux profiteert van veelal langlopende beheercontracten. Ook het nieuw ingevoerde delivery platform zorgt voor een hogere winstmarge. Dat desondanks de omzet in de regio met bijna 6 procent daalde ten opzichte van vorig boekjaar, wijt het bedrijf aan cyclische activiteiten.

Zo heeft de dienstverlener in de Benelux veel adviesklussen, bijvoorbeeld in de financiële sector. Adviesdivisie Atos Consulting draagt slechts 4 procent bij aan de omzet van het dienstenconcern. Een derde van de divisieomzet wordt echter gegenereerd in de Benelux. De omzetdaling binnen de divisie concentreerde zich in Nederland en Spanje, meldt het jaarverslag expliciet.

Omzetdaling

Drie van de vijf divisies van het dienstenbedrijf ondervonden het afgelopen boekjaar een omzetdaling. De omzet van de grootste divisie, Managed Services, daalde met 5 procent, die van Systems Integration met 4,8 procent en die van Consulting zelfs met 16 procent.

De divisie High-tech Transactional Services (HTTS), die bijvoorbeeld elektronische betaalsystemen ontwikkelt, zag zijn omzet toenemen met 4,4 procent. Ook het kleinste onderdeel Atos Medical BPO, dat voornamelijk in Groot-Brittannië actief is, boekte zestiende procent winst.

Atos Consulting, die dus slechts 4 procent bijdraagt aan de omzet van het dienstenconcern, eindigde 2010 als enige met een operationeel verlies. Dat bedroeg 5 miljoen euro.

Besparing

Atos Origin zegt de afgelopen periode veel kosten te hebben verminderd door zijn besparingsprogramma TOP, dat begin 2009 bedrijfsbreed werd opgezet. Zo namen de onderhoudskosten (voor gebouwen enzovoorts) in 2010 af met 15 procent en gaf het bedrijf 17 procent minder uit aan marketing. Het plan voorziet ook in initiatieven om verkoopactiviteiten effectiever te maken.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Omzet Atos Benelux daalt ‘gemiddeld’

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Atos Origin herstelt zich bij dalende omzet

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Atos Origin ziet omzet dalen

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Opnieuw drukt Benelux goede jaarcijfers Atos

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Omzet Atos Benelux daalt nog steeds

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ‘Atos Benelux verbetert winstmarge in 2009’

    16 reacties op “Atos verdrievoudigt winst bij dalende omzet”

    Nieuwere reacties »
    1. Vlacon schreef:
      16 februari 2011 om 11:41

      Ik snap dit artikel niet helemaal. Eventjes puntsgewijs en vereenvoudigd:
      1. De omzet is gedaald;
      2. De winst is gestegen;
      3. Managed Services heeft het meeste bijgedragen aan de winststijging.

      Wat andere stellingen:
      a. Winst is omzet minus kosten
      b. Winst verhogen kan door de omzet te verhogen of de kosten te verlagen, of beide.
      c. Als de omzet daalt, maar de winst stijgt, zijn de kosten dus flink gedaald.

      Als ik 123 en abc combineer kom ik tot deze conclusies:
      I. De winst is gestegen omdat ergens de kosten flink zijn gedaald.
      II. Ik heb geen idee wat stelling ad. 3 hier mee te maken heeft. Tenzij daar de grootste kostenbesparing is gerealiseerd.

      Concluderend vind ik dit een redelijk onduidelijk artikel, waar ik voornamelijk de uitleg mis over hoe Atos deze winststijging heeft gerealiseerd.

      Login om te reageren
    2. Cpt schreef:
      16 februari 2011 om 12:07

      @Vlacon,
      Ik denk dat de concurenten van Atos dit ook graag zouden willen weten…

      Login om te reageren
    3. Jurist schreef:
      16 februari 2011 om 12:37

      Dus 118 miljoen, gedeeld door 5 miljard, levert een rendement op van 2,3%. Beste aandeelhouder, dit overtreft zelfs de spaarrente niet; kunt u geen beter fonds vinden?

      Login om te reageren
    4. Simon van Dijk schreef:
      16 februari 2011 om 13:22

      @Jurist:
      rendement is niet winst gedeeld door omzet, maar winst gedeeld door geinvesteerd vermogen, of bij beursgenoteerde bedrijven winst gedeeld door (aandelen)kapitaal.

      Login om te reageren
    5. Jan S schreef:
      16 februari 2011 om 13:24

      Rendement voor de aandeelhouder is niet de verhouding winst/omzet, maar de verhouding winst/aandeelwaarde. Als ik aandelen van €10,- kan kopen waarop het bedrijf, middels een omzet van €5 miljard en een marge van 0,1%, een dividend van €1 uitkeert, dan ben ik spekkoper.

      Login om te reageren
    6. ex werknemer schreef:
      16 februari 2011 om 19:39

      Dit is wel heeel erg. Veel personeel ontslaan, geen salarisverhoging, veel uren, en vertellen dat het allemaal zo slecht gaat. Groot graaien was al een tijdje bezig, dit is misdadig.

      Login om te reageren
    7. Simpel schreef:
      16 februari 2011 om 20:35

      Ad 3. Managed Services heeft het meeste bijgedragen aan de winststijging.

      Uitleg: “de grootste kostenreductie is behaald door te snijden in Managed Services.”.

      Dit is bereikt door zwaar in te zetten op off-shoring en personeel te ontslaan. Met als gevolg nu een dramatisch en verlies van kwaliteit en zeer, zeer veel operationele problemen.

      Login om te reageren
    8. ook ex werknemer schreef:
      16 februari 2011 om 20:54

      Er zijn er eind 2010 zeker 1000 werknemers minder bij AO dan eind 2009. Dat scheelt natuurlijk in de kosten!

      Login om te reageren
    9. Jammer schreef:
      16 februari 2011 om 22:02

      Mooi financieel resultaat! Helaas valt dit nieuws in de categorie: window dressing by AO. Ik heb het idee dat voor dit resultaat een erg hoge prijs betaald is.
      Jammer om zo toch weer te moeten lezen dat bepaalde dingen nog steeds niet verbeterd zijn!

      Login om te reageren
    10. ervaringsdeskundige schreef:
      16 februari 2011 om 22:34

      Hogere winst bij dalende omzet = hogere winstmarges. Wat betekent dat? Dure ICT’ers in Nederland vervangen door een handvol Indiers die 4-6 keer minder verdienen en het werk sneller doen en bovenal zonder te klagen over ditjes en datjes.
      Het begint al zichtbaar te worden, outsourcing is de hype in de komende 10-15 jaar. Bereid je er maar op voor jongens. Dat wordt aansluiten bij loket 1 van de UWV.

      Login om te reageren
    Nieuwere reacties »

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs