Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

PQR virtualiseert ICT bij gemeente Houten

04 maart 2011 - 13:05ActueelCloud & InfrastructuurPQR
Witold Kepinski
Witold Kepinski

De gemeente Houten laat zijn bestaande ict-voorzieningen vervangen door PQR uit Vianen. De dienstverlener heeft een nieuwe ict-omgeving ontworpen en gaat deze implementeren. Hierbij wordt gebruikt gemaakt van virtualisatie, dataopslag, netwerken en bladetechnologie. Ambtenaren kunnen volgens de gemeente na de implementatie meer plaats-, tijd- en werkplekonafhankelijk werken in een centraal beheerde omgeving. De aanbesteding is goed voor 1 miljoen euro.

PQR virtualiseert de ict-omgeving van de gemeente om het nieuwe werken bij de ambtenaren te introduceren. Hierbij wordt Microsoft Hyper-V gebruikt, dat serversystemen en werkplekken virtualiseert. Daarnaast levert PQR een server-based computing-oplossing die bestaat uit een Citrix Access Gateway 5.01,  XenApp 6 en XenDesktop 5 Enterprise Edition Virtual Desktop Infrastructure. Verder implementeert het bedrijf een beveiligingsoplossing voor telewerken, dat bestaat uit Trend Micro OfficeScan en SafeWord tokens.

Twin datacenter

Om ervoor te zorgen dat de ict-voorzieningen van de gemeente Houten altijd beschikbaar zijn, heeft PQR een zogenaamd 'high available twin datacenter' ontworpen. Bij een twin datacenter bevindt data zich op twee identieke, maar fysiek van elkaar gescheiden locaties. Hierdoor is de continuïteit van de dienstverlening ook in geval van calamiteiten gewaarborgd, aldus PQR. Het twin datacenter bestaat uit een HP-serverinfrastructuur op basis van bladetechnologie, een HP LeftHand storage area network (san), back-up en netwerkinfrastructuuroplossing.

Peter van der Linde, hoofd van de afdeling Informatie bij de gemeente Houten, zegt dat de nieuwe ict-omgeving een aantal voordelen oplevert. 'De continuïteit van de dienstverlening wordt gewaarborgd. De medewerkers kunnen altijd, overal en veilig hun werk doen. Dit komt de productiviteit ten goede en maakt een efficiëntere benutting van beschikbare werkplekken mogelijk. Omdat het beheer van de ict-omgeving door deze centralisatie- en virtualisatieslag vereenvoudigd wordt, kan ook tijd en geld bespaard worden.'

1 miljoen euro

De opdrachtwaarde van deze niet-openbare Europese aanbesteding bedraagt circa 1 miljoen euro. Het project wordt uiterlijk in het derde kwartaal van 2011 opgeleverd.

Meer over

AanbestedingBladesStorageUniversal CommunicationsVirtualisatie

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    PQR vernieuwt ICT Brabants historisch archief

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    PQR wil geen gekke dingen doen

    Euro's, geld, papiergeld, winst (4x3)
    ActueelCloud & Infrastructuur

    PQR ziet dalende omzet, winst én herstel

    Lokale desktopvirtualisatie
    ActueelCloud & Infrastructuur

    PQR: klant onderschat desktopvirtualisatie

    Werkplek
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Stichting WonenBreburg kiest voor PQR

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    PQR levert Aalburg centrale serveromgeving

    2 reacties op “PQR virtualiseert ICT bij gemeente Houten”

    1. kevin schreef:
      4 maart 2011 om 15:04

      is dit zo spectaculair dat het nieuwswaardig is? of is het een pqr promo stukje?(denk het zelf wel).
      Gaan ze dan direct aan de slag met XenDesktop5 of met de “verouderde” 4 verder? das dan weer jammer dat, dat er niet bij staat.

      Login om te reageren
    2. Geldalswater schreef:
      4 maart 2011 om 18:57

      Tja bij de overheid mag het wat kosten. Wat een ramp als een stel ambtenaren een dag niet kan werken. Ik denk niet eens dat je wat merkt als burger.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs