Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Datahouse koopt EDS-rekencentrum Spijkenisse

31 maart 2011 - 09:553 minuten leestijdActueelCloud & Infrastructuur
Rik Sanders
Rik Sanders

Datahouse uit Alkmaar heeft het oude rekencentrum van EDS (HP) in Spijkenisse gekocht. De datacenterdienstverlener gaat het gebouw opknappen en als neutrale serverruimte exploiteren. Datahouse denkt met name klanten uit de Europoort, Botlek en Maasvlakte te werven. Het bedrijf wil dit jaar ook nog vestigingen openen in Amersfoort, Den Haag en het Belgische Vilvoorde.

Marco van Gink, manager operations bij Datahouse, zegt te streven naar een landelijke dekkingsgraad voor de dienstverlening van het bedrijf. Met de aankoop van het ex-rekencentrum van HP (EDS) in Spijkenisse verwacht hij de bedrijven uit het Rotterdams havengebied te kunnen bedienen. Ook denkt hij te kunnen profiteren van de aanleg van de Tweede Maasvlakte.

Het computercentrum moet nog wel worden gemoderniseerd en opnieuw worden ingericht. De computerapparatuur is er weggehaald; wel zijn er nog facilitaire voorzieningen aanwezig, zoals een koelsysteem, een ups, een dieselgenerator en blusmiddelen. 'De infrastructuur ligt er, maar deze spullen zijn wel verouderd. Die zullen we nog vervangen.'

Eigenaar?

Het pand in Spijkenisse sloot zijn deuren in oktober 2009 in het kader van de integratie van EDS in de Nederlandse HP-organisatie en de daarop volgende herstructurering. Het pand is verkocht door bedrijfsmakelaar CB Richard Ellis. De makelaar had verwacht het datacentrum in 2010 te kunnen verkopen. Of de vraagprijs van 1,8 tot 1,9 miljoen euro is gehaald, is nog niet bekend.

Het verkooptraject duurde zo'n veertien maanden, vertelt Van Gink. 'Die lange duur kwam vooral doordat men binnen HP niet wist wie nu eigenlijk de eigenaar was. Kadastraal stond het pand zelfs nog op naam van RSV, de oorspronkelijke eigenaar. Uiteindelijk is er iemand van HP in de Verenigde Staten getraceerd die het verkoopcontract kon tekenen.'

Opknappen

Datahouse opent dit jaar meer nieuwe datacentra. In Nederland gaat het om vestigingen in Den Haag en Amersfoort, maar daarover kan Gink nog geen mededelingen doen. In België opent Datahouse binnenkort een groot datacentrum (3500 m2) in Vilvoorde om Vlaamse klanten te bedienen. Die ruimte was van Scarlet, dat in 2008 werd overgenomen door Belgacom. Van Gink: 'Wij richten ons op het overnemen en opknappen van grote rekencentra van telecombedrijven en automatiseerders.'

RSV

Het rekencentrum is ooit opgezet voor de scheepswerf Rijn-Schelde-Verolme (RSV). Dat stootte het gebouw af aan EDS, nadat dit bedrijf zijn entree maakte op de Nederlandse markt rond 1980. Het perceel ligt aan de Boyleweg 2 op het industrieterrein Halfweg in Spijkenisse en bestaat uit kantoorruimte (twee verdiepingen), een computerzaal (970 vierkante meter) met deels verhoogde computervloeren op de begane grond en een parkeerterrein. Het pand is opgetrokken uit gepantserd beton, heeft kogelvrije ramen op de begane grond en kent uit veiligheidsoverwegingen een verhoogde entree (direct binnenrijden met een voertuig is daardoor niet mogelijk).

Meer over

Consulting

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    HP verkleint en sluit locaties van EDS

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Datacenterdienstverlener Datahouse is failliet

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Eurofiber legt glasvezel datacenter Data Facilities

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Datahouse vertrokken uit datacenter Spijkenisse

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Datahouse opent zesde datacenter in Amersfoort

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    EDS-rekencentrum wordt bedrijvencentrum

    11 reacties op “Datahouse koopt EDS-rekencentrum Spijkenisse”

    « Oudere reacties
    1. Robert schreef:
      12 mei 2011 om 20:56

      @ Daniel,

      “je geld beschikbaar voor grote investeringen in het pand en eventuele andere nieuwe locaties.
      ”

      Ze kunnen niet eens 1 pand normaal up and running houden, en inverteren in wat? Ze investeren helemaal niks behalve in een racing gebeuren. Airco storingen aan de lopende band en elke keer ontkennen van dit soort problemen.

      Login om te reageren
    « Oudere reacties

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs