Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
IBM

IBM koopt beveiligingspecialist Q1 Labs

06 oktober 2011 - 04:06ActueelCloud & InfrastructuurIBM
Witold Kepinski
Witold Kepinski

IBM wil voor een onbekend bedrag Q1 Labs overnemen, een leverancier van security intelligence software. IBM zegt met de deze technogie te willen profiteren in de groeimarkt van beveiligingssoftware en -diensten.Q1 Labs wordt een onderdeel van IBM's Security Systems-divisie. Dit onderdeel wordt geleid door Q1 Labs-ceo Brendan Hannigan.

Q1 Labs is volgens de Nederlandse it-dienstverlener SecureLink een next generation siem-oplossing die de it-manager in staat stelt proactief om te gaan met gevaren door het verzamelen van informatie vanuit risk, compliancy, vulnarability en configuration management. Door het combineren van en intelligent omgaan met deze informatie is een it-adeling in staat proactief op kwetsbaarheden te werken.

Siem-oplossingen

De eerste generatie siem-oplossingen monitoren de traditionele securitysystemen en reduceren de totale hoeveelheid data tot mogelijke beveiligingsincidenten door de toepassing van regels en datacorrelatie. De volgende generatie siem-oplossingen collecteren data van alle mogelijke bronnen en maken op een efficiënte manier het verschil tussen echte bedreigingen en valse alarmen.

De oplossing van Q1 Labs staat door analisten goed aangeschreven en levert een totale zichtbaarheid over de netwerkactiviteit en applicatie- en gebruikersactiviteit. Hiermee wordt de context van een event en een systeem gewogen om beter incidenten te kunnen ontdekken, aldus SecureLink. Deze intelligentie biedt de mogelijkheid een volledige impactanalyse uit te voeren, voorafgaand, tijdens en na een aanval.

Q1 Labs wordt in Nederland onder andere verkocht door distributeur Terach en dienstverlener SecureLink.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    IBM
    ActueelCloud & Infrastructuur

    IBM koopt Kenexa voor ruim 1 miljard euro

    IBM
    ActueelData & AI

    IBM koopt big data-specialist Vivisimo

    ActueelCloud & Infrastructuur

    IBM combineert analytics en security

    IBM
    ActueelCloud & Infrastructuur

    IBM koopt Platform Computing

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs