Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Samsung omzeilt verkoopverbod door update

rechter rechtszaak rechtbank
14 oktober 2011 - 08:44ActueelInnovatie & TransformatieSamsung
Laura Kempenaar
Laura Kempenaar

Samsung heeft door een software-update van de Galaxy S, Galaxy S II en Ace smartphones het verkoopverbod omzeild. Per 13 oktober 2011 mochten de telefoons niet meer worden verkocht. De Haagse rechtbank bepaalde op 24 augustus 2011 dat de manier van scrollen in de fotogalerij op de Samsungtelefoons te veel leek op die van Apple’s iPhone.

Alle mobiele telefoons die nog op voorraad in de winkels liggen, zijn voorzien van de update. Ook reeds verkochte telefoons hebben een update gekregen en de leverancier installeert de software op nieuwe toestellen. Samsung stelt dat het daarmee voldoet aan de uitspraak van de rechter.'

De bekendmaking van de software-update voor smartphones komt op dezelfde dag dat een rechter in Australië de verkoop van Samsungs Galaxy Tab 10.1 in dat land verbood. Wederom was het Apple dat Samsung aanklaagde wegens patentschending. Ditmaal ging het onder andere om de touchscreen-technologie. Ook in Duitsland geldt een verbod op diezelfde tablet, maar daar is het apparaat via omwegen alsnog te krijgen.

Samsung slaat terug

Samsung slaat terug met rechtszaken om iPhones te verbieden. De 3G-technologie die Apple in zijn mobiele apparaten gebruikt, zou inbreuk maken op patenten van de Koreaanse leverancier. Dat is inclusief de net aangekondigde iPhone 4S. In Nederland volgt binnenkort een rechtelijke uitspraak hierover en ook in Frankrijk en Italië is Samsung soortgelijke rechtszaken begonnen. Samsung eiste voor de rechter in Nederland dat Apple voor elk dagdeel dat er nog iPads of iPhones met 3G verkoopt, een dwangsom moet betalen van een miljoen euro.

Een kleine overwinning en een nieuw dieptepunt voor Samsung in deze patentoorlog met Apple. De tablet, die in Australië een populair kerstcadeau moest worden, moet rigoureus onder handen worden genomen voordat hij over de toonbank mag. Inmiddels beschuldigen de bedrijven elkaar in meer dan twintig rechtszaken in tien landen van patentschendingen. Ze vechten allebei om de nummer een positie in smartphone-verkopen. Op dit moment leidt Apple die strijd. Het bedrijf verkocht in het tweede kwartaal van 2011 20,3 miljoen iPhones, tegenover 17,3 miljoen telefoons van Samsung.

Meer over

Smartphones

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Open Webconcept levert AI-oplossing vo...

    Hoe bescherm je persoonsgegevens in documenten die je als overheid wil delen of hergebruiken? Het project ‘Anonimiseren met LLM’ –...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Victor Mids
    Innovatie & Transformatie

    Victor Mids vervormt je werkelijkheid tijdens de Computable Awards 2025

    ai cyclotron
    Innovatie & Transformatie

    Techsamenwerking in gevaar: Florida plaatst Nederlandse universiteiten op zwarte lijst

    ICT & Logsitiek
    Data & AI

    ICT&Logistiek: Ai en digitale weerbaarheid sturen toekomst

    Innovatie & Transformatie

    It als groeimotor? Alleen met een plan

    Koningin Maxima en Philips ceo Roy Jakobs AVG
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Koningin Máxima opent Philips-hoofdkantoor, kredietrapporteur verlaat het land door AVG (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Aanbestedingen botsen met autonomie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs