Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

‘Eigen apparaat is eigen verantwoordelijkheid’

03 november 2011 - 17:47ActueelInnovatie & Transformatie

Medewerkers die een eigen smartphone of tablet willen gebruiken voor hun werk, zijn ook zelf verantwoordelijk voor de beveiliging ervan. Dat stelt adviseur John Lasschuit van ict-dienstverlener Aranea. Lasschuit was op 3 november 2011 één van de sprekers bij de Computable-expertsessie met het thema Bring your own device op de Infosecurity-beurs in Utrecht.

Bedrijven die besluiten hun medewerkers de vrijheid te geven in de keuze van de apparatuur waarmee zij werken, zullen opnieuw moeten nadenken over de inrichting van hun ict-beleid en -afdeling. Nu is de apparatuur die een bedrijf ter beschikking stelt van zijn personeel veelal een dictaat van de ict-afdeling. Die is veelal ook verantwoordelijk voor de inrichting en het beheer van de apparatuur.

Als een bedrijf medewerkers de vrijheid geeft hun eigen apparatuur te gebruiken, zal de beveiliging van het apparaat op orde moeten zijn. 'De verantwoordelijkheid voor de basisbeveiliging van het apparaat ligt in eerste instantie bij de gebruiker zelf', aldus Lasschuit. Het bedrijf moet zijn medewerkers daarin wel ondersteunen en het doordringen van de basisprincipes van veilig werken. Volgens Lasschuit neemt de productiviteit van personeel met 60 procent toe, op het moment dat zij vrij zijn in de keuze van het apparaat waarmee zij hun werk doen.

Global security evangelist Eddy Willems van G-data onderstreept het belang dat elk apparaat met een besturingssysteem ook een beveiligingspakket heeft. Juist een open besturingssysteem als Android maakt gebruikers – en daarmee hun werkgevers – kwetsbaar voor malware en virussen. Hij citeerde onderzoek waaruit blijkt dat ten opzichte van een jaar geleden de besmetting met malware van Android-apparaten met 221 procent is gestegen.

Naast een basale beveiliging van het apparaat zelf is ook de beveiliging van het netwerk essentieel, stelt information systems architect Ruud Pieterse van HP. 'Je kunt het gebruik van eigen apparatuur op de werkvloer tegenwoordig niet meer verbieden. Desnoods gaan mensen om de ict-afdeling heen. Daarom wordt toegangsbeheer voor het netwerk steeds belangrijker.'

Volgens client product manager Jordi Baggen van Dell moet de ict-organisatie van een bedrijf altijd de regie over de ict-filosofie houden. 'De ict-afdeling kan uitstekend ondersteunen bij de keuze voor het apparaat dat de medewerker kiest. Vaak zijn eenvoudige applicaties e-mail en agenda al voldoende.'

Meer over

SmartphonesTablets

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cybersec Bert Hubert Sander Hulsman
    Innovatie & Transformatie

    Bert Hubert: Stimulering doorbraaktechnologie moet echt nationaal

    Cloud & Infrastructuur

    Computable Kerstpuzzel 2025 ‘Van A tot Z’

    Innovatie & Transformatie

    ASML voert Computable 100 aan

    Innovatie & Transformatie

    Expertisecentrum bij Groningse ai-fabriek opent al in april

    Data & AI

    Gen-ai zet digitale transformatie in de hoogste versnelling 

    Financiële dienstverlening

    EU-landen akkoord over digitale euro

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs