Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Adobe schrapt 750 banen en Flash for mobile

09 november 2011 - 16:30ActueelCarrièreAdobe
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Softwareleverancier Adobe schrapt 750 banen in Noord-Amerika en Europa. Daarmee verdwijnt ongeveer 7 procent van het totaal aantal voltijdbanen (10.040 fte). Daarnaast staakt het bedrijf de ontwikkeling van Flash for mobile. Het bedrijf richt zich bij de ontwikkeling van nieuwe applicaties voor mobiele apparatuur voornamelijk op HTML5. Dat stelt de leverancier in verschillende verklaringen waarin de nieuwe strategie uit de doeken wordt gedaan.

Adobe meldt herhaaldelijk dat het zich specifiek gaat toeleggen op digitale marketing en contentbeheer. Het bedrijf geeft niet aan waar precies de klappen van de reorganisatie vallen.

Adobe richt voor de ontwikkeling van nieuwe applicaties voor mobiel gebruik de pijlen op HTML5. Het aanstaande Flash Player 11.1 voor Android, Blackberry en Playbook is de laatste versie. De leverancier belooft ontwikkelaars te voorzien van eenvoudige middelen om Flash-applicaties te blijven ondersteunen via Adobe Air.

Adobe werkte de afgelopen twee jaar hard om Flash klaar te stomen voor mobiel gebruik, maar werd onder andere gehinderd door Apple dat de software niet ondersteunde.

Toch banen schrappen

Er gingen al langer geruchten over een reorganisatie bij het bedrijf, maar de bedrijfsleiding bleef ontkennen dat er banen worden geschrapt.

Adobe is ruwweg opgedeeld in divisies voor creatieve oplossingen (onder andere Flash en Dreamweaver), digitale media-oplossingen (onder andere Photoshop en Premiere), print en publicatie (onder andere Shockwave en FrameMaker), digitale bedrijfsoplossingen (onder andere Acrobat en Lifecycle) en het in 2009 overgenomen Omniture (analysesoftware en Insight).

Het is nog niet duidelijk wat de gevolgen zijn voor de Nederlandse organisatie van de leverancier.

Meer over

HTML

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Adobe neemt HTML5-ontwikkelaar Nitobi over

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Adobe kondigt reorganisatie aan

    Computable.nl
    ActueelSoftware & Development

    Adobe stopt met eigen eSignatures

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Adobe biedt Digital Enterprise Platform

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Adobe meldt opnieuw een Flash-lek

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Adobe zet tegenaanval in op Apple

    Eén reactie op “Adobe schrapt 750 banen en Flash for mobile”

    1. Harry Dubois schreef:
      10 november 2011 om 12:01

      ‘Adobe richt voor de ontwikkeling van nieuwe applicaties voor mobiel gebruik de peilen op HTML5.’ Ik neem aan dat dit pijlen moet zijn.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs