Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

KLPD zoekt 59 ICT’ers en digitale rechercheurs

24 januari 2012 - 10:28ActueelInnovatie & TransformatieKLPD

Het Korps Landelijke Politiediensten (KLPD) zoekt 59 nieuwe ict-medewerkers voor het Team High Tech Crime en voor de strijd tegen kinderporno. Een groot aantal van deze medewerkers wordt digitaal rechercheur. Kandidaten worden onder andere gezocht via een zogeheten ‘digitale assessment’ via elektronica- en technologiewebsite Tweakers.net.

De teams binnen het KLPD die zich bezighouden met de bestrijding van high tech crime en de aanpak van kinderporno worden in 2012 fors uitgebreid. Zo worden er dertig medewerkers geworven voor het Team High Tech Crime en is er ruimte voor 29 medewerkers die kinderporno opsporen.

Cybercrime Challenge

Omdat het lastig is de juiste mensen te vinden, start het KLPD vanaf 24 januari een bijzondere wervingscampagne op Tweakers.net, een website van Computable-uitgever VNU Media. In samenwerking met de technologie- en elektronicasite is een 'Cybercrime Challenge' ontwikkeld waaruit moet blijken of iemand geschikt is als digitaal rechercheur.

In de online Challenge moeten deelnemers met minimale aanwijzingen een code kraken om zo de plannen van het fictieve personage J0hn D03 te achterhalen. De opdrachten zijn in overleg met het Team High Tech Crime van het KLPD ontwikkeld en sluiten aan op de werkzaamheden van een digitaal rechercheur bij het Team HTC en Team Kinderporno.

Java en Android

Deelnemers aan de Challenge worden getest op onder andere basisvaardigheden internet(rechercheren), analytisch en logisch denkvermogen, gestructureerd werken, overzicht en technische kennis en vaardigheden over onder meer encryptie, PCAP, Java, netwerken en Android. De eerste tien deelnemers die succesvol de Challenge doorlopen, worden uitgenodigd voor een exclusieve rondleiding bij het Team High Tech Crime van het KLPD.

‘Het is niet meer dan logisch om de mensen die je nodig hebt voor het bestrijden van misdaden op en via internet, via datzelfde medium te zoeken', aldus Pim Takkenberg, teamleider van het Team High Tech Crime. ‘Mensen die de Challenge succesvol doorlopen nodigen we van harte uit om te solliciteren.'

Meer over

CybercrimeJavaTablets

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Slimmer eten, minder verspillen

    later digitale hub
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nederland dreigt digitale hub-positie te verliezen, grondrechten in de ai-verordening (en meer)

    agentic ai
    Data & AI

    Fundamentele transformatie in 2026 door agentic ai

    Innovatie & Transformatie

    Neuro-adaptieve ai: volgende tech-revolutie start in Delft en Berlijn

    Data & AI

    Waarom AWS een oude server te pletter liet vallen

    Innovatie & Transformatie

    Atos breidt voetbal-activiteiten uit naar Zuid-Amerika

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs