Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Chassé Theater stapt over op mobiele kaartcontrole

08 februari 2012 - 13:103 minuten leestijdAchtergrondCloud & InfrastructuurIntermec
externe partij
externe partij

Het Chassé Theater in Breda is een samenwerking aangegaan met Intermec voor het implementeren van een controlesysteem voor e-tickets. Het doel is over te stappen op mobiele kaartcontrole voor drie theaterzalen.

Het door Herman Hertzberger ontworpen ‘Chassé Theater’ werd in 1995 geopend in Breda. Met de bouw van het theater was de weg vrij om in Breda weer een serieuze en solide theatercultuur op te bouwen. Het Chassé Theater presenteert nu zo'n vijfhonderd theatervoorstellingen en 3400 filmvertoningen per seizoen. Patrick van Bavel, hoofd automatisering, heeft drie jaar geleden, in samenwerking met it-partner X-com, de softwareapplicatie ontwikkeld om online tickets te kunnen bestellen. Het Chassé Theater was het eerste theater in Nederland dat E-tickets verkocht. Itix is inmiddels door 25 theaters in Nederland in gebruik genomen.

Omdat het Chassé Theater inmiddels over drie aparte zalen beschikt voldoet één toegangspoort niet langer. Daarnaast wil het theater een innovatieve automatiseringsslag maken door onder meer de barcode van het e-ticket vanaf een smartphone te kunnen scannen en controleren. Een mobiele toegangscontrole lijkt de beste oplossing.

Van Bavel, inmiddels zestien jaar werkzaam bij het theater, vertelt: 'Ik ben zelf op zoek gegaan naar een producent van robuuste mobiele computers. Belangrijke eis was het ter beschikking stellen van een software development kit. Intermec kon dit in combinatie met een device bieden en kwam al snel met de CN50. Na een proefperiode bleek deze computer niet optimaal te werken in combinatie met het draadloze netwerk van het theater. Daarnaast sloot het hardware-technisch niet goed aan. Intermec bood snel een goed alternatief in de vorm van een nieuwe robuuste mobiele computer, de CS40, waardoor alle compatibiliteitsproblemen volledig opgelost konden worden. Intermec heeft goed met ons meegedacht en bood een adequate oplossing.' Na een gedegen testperiode, in een zelfgebouwde testomgeving, is de CS40 geïmplementeerd. Er is een pilot uitgevoerd tijdens de kaartcontrole van een voorstelling. 'Deze pilot ging goed, alle kinderziektes waren er tijdens de testperiode al uitgehaald, waardoor de medewerkers direct konden ervaren wat mobiele toegangscontrole inhoudt. Ze zijn nu in staat om snel tickets in te scannen, zowel vanaf print als vanaf een smartphone.'

'De functionaliteiten van de CS40, die veel verder reiken dan enkel het scannen van barcodes, dragen bij aan de ontwikkelingen die het Chassé Theater in gedachten heeft. Zo denken wij aan een klantenkaart waarmee ook digitaal betaald kan worden voor de horecadiensten', concludeert Patrick van Bavel.

Meer over

RFID

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    HackShield Future Cyber Heroes

    85.000 kinderen praten over veilig gamen met HackShield
    Pijl naar rechts icoon

    Wiz

    Wiz versterkt cyber resilience met contextgedreven cloudsecurity
    Pijl naar rechts icoon

    Getac

    Realtime inzicht als fundament voor digitale transformatie
    Pijl naar rechts icoon

    JBT Marel

    TechDoc Finder: AI-zoekagent voor service engineers
    Pijl naar rechts icoon

    Milieu Service Nederland

    WIN-platform: realtime afvaldata voor inzameling en facturatie
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon
    Stuur je case voor de Computable Awards en word getoond op de website!
    Ik wil een case insturenIcoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Microsoft onthult netwerktechnieken die datacenters zuiniger maken

    Cloud & Infrastructuur

    Eerenberg (Financiën) houdt vast aan belastingdeal met Fast Enterprises

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Mastercard verleidt fin­tech­star­tups, Vertiv en Nvidia tillen ai-fabriek omhoog (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Ook (eveneens Amerikaanse) Equinix kan dienst­ver­le­ning DigiD verstoren

    Software & Development

    Omstreden omzetbelastingsysteem op termijn naar de cloud

    Cloud & Infrastructuur

    EU Cloud Sovereignty Framework: beleidsstuk dat geen slaappil is

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs