Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Hacker

Pronkende hacker dwong KPN tot maatregelen

15 februari 2012 - 11:124 minuten leestijdActueelInnovatie & TransformatieKPN
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Chief Digital Content

De maatregelen die ict-dienstverlener KPN moest nemen nadat er klantgegevens waren gelekt waren onnodig omdat een Amerikaanse hacker wilde pronken met een hack die hij niet heeft gedaan. Dit meent een Nederlandse ethical hacker die anoniem wil blijven. ‘KPN is helemaal niet gehackt. De man uit Chicago heeft de naam van KPN geschaad en heeft het bedrijf op onnodige, torenhoge kosten gejaagd.’

De Nederlandse hacker is niet te spreken over de werkwijze van zijn Amerikaanse ‘collega'. ‘Hier in Nederland wist een ethical hacker zich wel toegang te verschaffen tot een core router in het KPN-netwerk. Deze Nederlander heeft hier melding van gemaakt bij KPN en het bedrijf heeft hier passende en afdoende maatregelen op genomen. De 49-jarige Amerikaan uit Chicago, opererend onder de naam Schoolboy1, heeft vervolgens de goede naam van KPN misbruikt om twee eerdere hacks van hem zelf naar buiten te brengen. Dit waren hacks van een amateuristisch niveau, maar doordat daar wel gegevens van KPN-klanten tussen zaten, wilde hij scoren.'

Chronologische volgorde

De anonieme hacker legt chronologisch uit wat er precies gebeurd is. Zijn verhaal begint op 20 maart 2010 toen de Amerikaanse hacker data van de website Baby-Dump wist te ontvreemden. Zijn tweede hack was in december 2011 bij Creation Point, waar gegevens werden buitgemaakt van onder andere Bavaria en waarschijnlijk opnieuw Baby-Dump. De gegevens uit deze databases werden aan elkaar gekoppeld en werden gefilterd op ‘kpn.nl'. Dit leverde uiteindelijk 539 adressen op die op Pastebin.com zijn gepubliceerd.

Doordat in de lijst met verschillende velden werd gewerkt en sommige velden verdwenen waren, komen de gegevens volgens de Nederlandse hacker uit minimaal twee databases. Van de 539 adressen klopte minder dan 15 procent nog, wat doet vermoeden dat het om oude data gaat. In totaal kwamen 537 adressen ook op Marktplaats voor. ‘Dan weet je dat het niet uit de KPN-database komt', aldus de hacker.

Reputatieschade

Wat de Nederlandse ethical hacker nog het meeste dwars zit, is dat de Amerikaanse hacker naamsbekendheid wilde krijgen, terwijl hij niet eens data van KPN zelf heeft ontvreemd. ‘KPN is onnodig in de problemen gebracht, want het bedrijf heeft bij deze hack niets fout gedaan. KPN heeft afgelopen weekend keihard moeten werken en heeft zelfs twee miljoen e-mailadressen offline moeten halen. De dienstverlener heeft hierdoor enorme, financiële schade geleden en dan heb ik het nog niet eens over de reputatieschade. Dit is een smet op het ethische werk dat wij proberen te doen.'

Officiële reactie Baby-Dump

Afgelopen zaterdag werden wij geconfronteerd met het nieuws dat klantgegevens van ons bedrijf op internet gepubliceerd zouden zijn. Uiteraard hebben wij direct een onderzoek ingesteld en daaruit bleek dat het weliswaar om gegevens van onze klanten ging, maar dat het een bestand van een paar jaar oud betrof.

Uit veiligheid hebben wij toch meteen alle wachtwoorden van al onze webwinkelklanten uit onze systemen verwijderd. Als u met uw account wilt inloggen, wordt u automatisch gevraagd een nieuw wachtwoord aan te maken.

Belangrijk:
Als u uw oude wachtwoord, al dan niet in combinatie met uw gebruikersnaam, ook op andere plekken heeft gebruikt, bijvoorbeeld bij andere webwinkels, op Facebook, Hyves, (web)mail of Marktplaats, dan adviseren wij u dit meteen te wijzigen.

Onderzoek:
Wij zijn sinds zaterdag met man en macht bezig om te onderzoeken hoe onze klantgegevens in handen van derden konden komen. Dat onderzoek is in volle gang en zodra wij meer duidelijkheid hebben zullen wij u dat via onze website laten weten. Inmiddels hebben wij, net als KPN, aangifte gedaan bij het Openbaar Ministerie.

Wij bieden u onze excuses aan voor het ontstane ongemak. Wij betreuren het dat u en wij slachtoffer zijn geworden van kwaadwillende mensen die geen respect hebben voor andermans bezit.

Uw veiligheid:
Net als vele andere webwinkels met ons, doen wij er alles aan om de veiligheid van uw gegevens te kunnen waarborgen. De diefstal van onze klantgegevens is van enkele jaren geleden, dat is helaas niet meer terug te draaien. Maar, naar aanleiding daarvan hebben wij diverse testen en controles, ook door onafhankelijke organisaties, laten uitvoeren en zoals het zich nu laat aanzien, is onze webwinkel veilig.

Wij zijn er van overtuigd dat u veilig kunt winkelen bij ons. Mocht u naar aanleiding van het voorgaande nog vragen hebben, neemt u dan contact met ons op. Wij hebben een speciaal team samengesteld om al uw vragen zo snel mogelijk te kunnen beantwoorden.

Meer over

Hacking

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Overnames Channable en IC-Automatisering; groeikapitaal Bash en GoDutch

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Dit zijn de 10 beste oplossingen voor klanten!

    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Maak haast met investeringen in digitale infrastructuur’

    ActueelData & AI

    Lleverage ontvangt drie miljoen voor ‘vibe automation’

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs